Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

22°

Svátek má

Vodu v Dolcích hygienici označili za nebezpečnou, sezóna skončila

26. 8. 2021

page.Name
Voda ke koupání v Královéhradeckém kraji je v pořádku s výjimkou rybníku v Jinolicích na Jičínsku. V Oborském rybníku u Jinolic musejí lidé počítat s horší průhledností vody. Vodu na koupališti Dolce u Trutnova hygienici tento týden označili za nebezpečnou, načež provozovatel následně ukončil sezonu.

Ostatní koupaliště většinou sezonu ukončí k začátku září. Vyplývá to z informací uveřejněných dnes na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové. Kvůli chladnému a deštivému počasí je návštěvnost koupališť minimální.

Podle aktuálních rozborů je voda ke koupání vyhovující na nádrži Rozkoš u České Skalice, na koupališti Dachova u Hořic a v rybníku Vejsplachy u Vrchlabí.

 

Bez omezení je na základě laboratorních rozborů vody i koupání na koupalištích v Teplicích nad Metují, v Pecce a v Sobotce na Jičínsku a Rychnově nad Kněžnou – Včelném. Také na všech umělých koupalištích v kraji je voda ke koupání vyhovující.

Hygienici sledují kvalitu vody jen v místech uvedených na jejich webu. Jinde není kvalita vody monitorována, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí. Upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových dešťů a možných splachů z okolí.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek