Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Bezpečnostní rada hradeckého kraje zváží, jestli opatření stačí

13. 2. 2021

page.Name
Vládou navržená opatření, která by mohla platit po skončení nouzového stavu, projedná dnes hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS) se zástupci krajské hygieny a Integrovaného záchranného systému (IZS). Bude chtít znát názor, zda jsou opatření za současné pandemické situace dostatečná, řekl včera večer pro ČTK.

„Vláda nám hejtmanům, na dnešní videokonferenci představila návrhy opatření, která by mohla platit, až skončí nouzový stav a je potřeba konstatovat, že vláda má záměr drtivou většinu dosavadních opatření zachovat nařízením ministerstva zdravotnictví. Na zítřek (sobotu) proto svolávám bezpečnostní radu kraje a budu chtít znát názor složek IZS a krajské hygieny, abychom vše společně vyhodnotili a rozhodli, zda jsou tyto návrhy odpovídající pro současnou situaci a lze jejich prostřednictvím situaci zvládnout,“ uvedl v pátek večer v prohlášení hejtman.

Stanovisko za Královéhradecký kraj Červíček představí na dalším jednání se zástupci vlády a krajů v sobotu vpodvečer.

„Bez ohledu na možné rozdílné přístupy v jednotlivých regionech je nejdůležitější, abychom nakonec přijali takové rozhodnutí, které zamezí rozdílnému postupu v jednotlivých krajích. A o to se také v rámci dalších jednání budu zejména snažit,“ uvedl hejtman Červíček.

Vláda usilovala o prodloužení nouzového stavu, který má skončit v neděli, ale nenašla mezi poslanci dostatečnou podporu. Hejtmani dnes odpoledne jednali s vládou, nenašli však řešení, jak bude vypadat situace po konci nouzového stavu. Vláda považuje podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) možná náhradní opatření za nedostatečná.

ČTK