Pátek

24. března 2023

Nyní

15°

Zítra

11°

Svátek má

Hejtman čeká od vlády jasná vyjádření, co bude po nouzovém stavu

12. 2. 2021

page.Name
Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček dnes očekává, že od vlády zazní, jaká opatření chce přijmout po skončení nouzového stavu a také vyhodnocení dosavadních opatření v době jeho trvání. Uvedl to dnes dopoledne v prohlášení zaslaném ČTK.

Odpoledne se má konat videokonference hejtmanů s vládou. Poslanecká sněmovna ve čtvrtek nouzový stav neprodloužila, platí do neděle.

Podle Červíčka by ze strany jednotlivých ministerstev mělo zaznít, jak si představují, že podle zákonných možností budou postupovat například v rámci zákona o veřejném zdraví.

„Teprve potom se můžeme odpovědně bavit i v úzké spolupráci s krajskou hygienou o dalším postupu v našem kraji. Tedy, zda budeme muset vydat další regionální opatření, popřípadě budeme zvažovat vyhlášení stavu nebezpečí anebo nějak jinak spolupracovat s vládou na zvládnutí stavu epidemie,“ uvedl Červíček.

V Královéhradeckém kraji na Trutnovsku od dnešního půlnoci platí uzávěra okresu. Vyhlášená je do konce nouzového stavu. Opatření se týká hlavně omezení pohybu, platí řada výjimek.

Čtvrteční večerní rozhovor s hejtmanem Martinem Červíčkem

ČTK
Foto: Miloš Šálek