Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Testy na covid ve školách v kraji odhalily minimum nákaz

10. 9. 2021

page.Name
Testy na koronavirus ve školách v Královéhradeckém kraji od začátku září zachytily minimum nákaz covidem-19. Z více než 163 tisíc testů vyšlo pozitivně 38, přičemž následné kontrolní PCR testy potvrdily 11 nakažených, sdělili dnes ČTK zástupci hejtmanství. Testování ve školách by mělo tento týden skončit.

"Testování ukázalo minimální počet případů covid-19 mezi žáky, pedagogy a dalšími zaměstnanci škol. Pouze 11 potvrzených případů ve školách v našem regionu ukazuje, že virová nálož v populaci je v současnosti malá, a výuka by se tak podle mého názoru měla co nejdříve vrátit do běžného režimu," uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

Žáci ve školách se z rozhodnutí ministerstva zdravotnictví testovali na covid-19 třikrát, a to 1., 6. a 9. září. Plošné screeningové testování na covid-19 podle vyjádření ministra zdravotnictví tento týden skončí, dál se žáci v celé zemi testovat nebudou. Povinné zůstane nošení roušek na chodbách či v šatnách, které by podle ministra mělo ochránit školy před uzavíráním kvůli výskytu nákazy.

V Královéhradeckém kraji do základních a středních škol nastoupilo zhruba 73.000 žáků. Testování ve školách v Královéhradeckém kraji se podle dostupných informací obešlo bez komplikací.

V Královéhradeckém kraji s posledních dnech dochází k nárůstu počtu případů koronaviru. Incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, byla dnes v kraji na hodnotě 13, stejně jako ve čtvrtek, před týdnem na čísle šest. Republikový průměr k dnešku činil 23 případů za sedm dní na každých 100.000 obyvatel a před týdnem byla tato hodnota 14. Královéhradecký kraj od jara trvale patří mezi regiony s nejnižším šířením nákazy, vyplynulo z údajů ministerstva.

ČTK
Ilustrační foto: Miloš Šálek