Sobota

2. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-5°

Svátek má

Centrum pro uprchlíky už odbavilo přes 8700 lidí

21. 3. 2022

page.Name
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) pro Královéhradecký kraj od začátku svého fungování 2. března do nedělní půlnoci odbavilo 8732 uprchlíků, z toho 1201 získalo ubytování přes hasičský záchranný sbor. V neděli centrum zaregistrovalo 200 lidí, v sobotu 353 a v pátek 331. Ubytování zajistili hasiči v neděli 21 uprchlíkům, v sobotu 130 a v pátek 33, vyplynulo z dnešních údajů hasičů.

Hradecké KACPU nadále odlehčuje přetíženým centrům v ČR. "V sobotu přijalo KACPU Hradec Králové autobus se 60 ukrajinskými občany z KACPU Praha, které bylo potřeba zároveň ubytovat," řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Podle kraje asi dvě třetiny uprchlíků, kteří prošli hradeckým centrem, bydlí v ubytovacích kapacitách kraje, obcí, neziskových a jiných organizací, zbylá třetina u rodin a u soukromých osob. Kraj hledá další vhodná místa pro jakékoliv ubytování.

KACPU Hradec Králové vzniklo pro zajištění veškeré administrativní pomoci uprchlíkům v kraji v hradeckém Kongresovém centru Aldis. Hasiči činnost řady institucí a organizací v centru koordinují.

ČTK
Foto: Michal Fanta/Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje