Pondělí

25. září 2023

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Po koupání v Dolcích by se lidé měli osprchovat

30. 6. 2022

page.Name
Rozbory vody odebrané v minulých dnech v koupacích oblastech v Královéhradeckém kraji prokázaly zhoršenou kvalitu vody v Dolcích u Trutnova. Lidé by se tam po koupání měli osprchovat čistou vodou. V Oborském rybníku u Jinolic musejí lidé počítat s nižší průhledností vody.

Hygienici z krajské hygienické stanice v Hradci Králové v tomto týdnu udělali kromě Jinolic a Dolců rozbory jakosti vody také na vodní nádrži Rozkoš a na koupalištích ve volné přírodě v Dachovech u Hořic na Jičínsku, na Stříbrném rybníku v Hradci Králové a ve Vrchlabí – Vejsplachách. Kvalita vody v nich byla v pořádku. Bez závad byla voda i na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem a v nádrži Sejfy u Mladých Buků v Krkonoších.

„Také všechna umělá koupaliště v Královéhradeckém kraji, která jsou v provozu, mají vodu ke koupání vyhovující,“ uvedli hygienici.

Hygienici upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách.

ČTK
Foto: Kateřina Svobodová