Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Festival dobrého jídla obsadí v sobotu večer Žižkovy sady v Hradci

29. 7. 2022

page.Name
Už v sobotu od 17 hodin ožijí Žižkovy sady v centru Hradce Králové 2. ročníkem Summer Night Food Festivalu. Těšit se můžete na širokou nabídku jídla a pití všeho druhu, které bude nabízet celkem 33 prodejců. Chybět nebude ani doprovodný program, o který se postarají postupně tři živé kapely. O festivalu jídla, který v sobotu trvá až do půlnoci, hovořil v podcastu Vítka Martince jeden z pořadatelů Summer Night Food Festivalu Karel Horádek.

Summer Night Food Festival se v Hradci Králové poprvé uskutečnil loni v létě. V sobotu 30. července se tak uskuteční už jeho druhý ročník. A opět to bude v Žižkových sadech v samém centru města. "Žižkovy sady jsou pro Hradečáky ikonickým místem. My se to prostředí snažíme ještě více povznést tím, že v sadech natáhneme přes kilometr světelných řetězů. A samozřejmě také nabídkou 33 prodejců, u kterých mohou návštěvníci ochutnat opravdu rozmanitou nabídku jídel i pití, říká spolupořadatel festivalu Karel Horádek.

 

Už loňský první ročník přilákal na Summer Night Food Festival ohromné množství lidí. Pořadatelé přiznávají, že enormní zájem je tehdy trochu zaskočil. Letos proto nenechali nic náhodě a výrazně zvýšili počet prodejců tak, aby opravdu každý návštěvník mohl během večera ochutnat, na co bude mít zrovna chuť. 

Oproti jiným festivalům jídla je Summer Night Food Festival odlišný tím, že se koná ve večerních hodinách. Ochutnávat jídlo můžete přijít v sobotu do Žižkových sadů od 17 hodin a festival potrvá až do půlnoci. Chybět nebude ani doprovodný program, těšit se můžete například na tři živé kapely. Vstup na akci je přitom i letos zdarma. 

A na co konkrétně se mohou příznivci dobrého jídla těšit? "Připravili jsme 33 prodejců jídla a pití. Snažíme se prodejce vybírat tak, aby se jídla příliš neopakovala. Těšit se tak můžete na opravdu rozmanitou světovou kuchyni. Chybět nebude klasika jako jsou hamburgery, hot dogy, různé typy sendvičů, pizza, ale ani méně obvyklé typy kuchyně," láká na festival Karel Horádek. 

Na celý rozhovor se spolupořadatelem Summer Night Food Festivalu se podívejte na videu. Dozvíte se ještě více podrobností o sobotní akci a uvidíte také, jak to v Žižkových sadech vypadalo během loňského prvního ročníku. 

Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Summer Night Food Festival