Sobota

30. září 2023

Nyní

17°

Zítra

17°

Svátek má

Nejlepší weby v kraji mají Dvůr Králové a Borovnice

10. 5. 2022

page.Name
Nejlepší webové stránky mezi městy v Královéhradeckém kraji má Dvůr Králové nad Labem. Mezi obcemi první příčku v krajském kole soutěže Zlatý erb 2022 obsadila Borovnice. Vítězové budou kraj reprezentovat v celostátním finále, jehož vyhlášení bude 16. května na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.

Druhé místo za Dvorem Králové obsadil Nový Bydžov na Hradecku a třetí bylo Nové Město nad Metují na Náchodsku. V kategorii obcí za Borovnicí skončily Mokré na Rychnovsku a Nepolisy na Hradecku. Do soutěže se letos zapojilo 15 webových stránek měst a obcí.

U webových stránek Dvora Králové porota ocenila zpracování elektronických služeb, které jsou členěné do přehledných dlaždic. Web dobře funguje i v mobilu. U oceněných obcí hodnotitelé vyzdvihli informační hodnotu stránek a poskytování elektronických služeb.

„Kvalita oceněných webů je velice vyrovnaná, což dokazuje, že samosprávy věnují této oblasti velkou pozornost a neustále zvyšují úroveň poskytovaných elektronických služeb. Za velice důležitou považuji především přehlednost a snadnou dostupnost hledaných informací,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová.

„Uživatelé navštěvují weby měst a obcí především kvůli důvěryhodnosti poskytovaných údajů. V dnešní době často čelíme záplavě informací, které jsou nepřesné, zkreslené či dokonce úmyslně lživé. Nejen v komunitě IT expertů se říká, že data se stávají nejcennější komoditou tohoto století, a proto je nesmírně důležité, aby především veřejné instituce poskytovali co nejvíce objektivních a konkrétních informací,“ doplnil hejtman Martin Červíček.

Soutěž Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí se na celostátní úrovni koná od roku 1999. Jejím cílem je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích. Loni se celostátním vítězem Zlatého erbu v kategorii měst stala Jihlava, mezi obcemi vyhrála Tisá z Ústeckého kraje.

ČTK
Foto: Královéhradecký kraj