Úterý

23. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Bankomat chrlil peníze, nálezce 144 tisíc korun odevzdal policii

12. 1. 2022

page.Name
Bankomat v Dobrušce na Rychnovsku, který v pátek nekontrolovaně vydal 144.000 korun, nesprávně udělal vkladovou transakci. Na twitteru to dnes uvedla Komerční banka. Vydané peníze nalezl pětapadesátiletý kolemjdoucí, který následně zavolal policii.

„V případě samotné vkladové transakce bohužel nedošlo k jejímu správnému ukončení a bankomat hotovost vrátil do vkladové přihrádky. Situaci intenzivně analyzujeme,“ uvedla banka.

Reagovala tím na tweet redaktora České televize Vlastimila Weinera, že šlo o bankomat Komerční banky v budově radnice a nálezcem peněz byl místostarosta Miroslav Sixta. „Děkujeme místostarostovi Dobrušky za pohotovou reakci, díky které nedošlo ke ztrátě peněz a klient je již má na svém účtu,“ vzkázala banka nálezci.

„Nálezce zrovna procházel kolem, když zaslechl podivné zvuky a uviděl otevřenou přihrádku, která nekontrolovatelně vydávala bankovky," uvedla v úterý mluvčí policie. Bankovky byly v nominálních hodnotách 2000, 1000, 500 a 200 korun. Případ policie zadokumentovala a peníze předala bance. Důvod výdeje peněz z bankomatu policie nevyšetřuje.

ČTK
Ilustrační foto: Michal Bogáň