Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Freddie Mercury byl světovou pěveckou hvězdou, ale zároveň tichý muž

10. 1. 2022

Peter Freestone byl po dlouhá léta osobním asistentem zpěváka Freddieho Mercuryho. Po jeho smrti se odebral do České republiky, kde už několik let žije. O Freddiem říká, že to byl obrovský gentleman a velmi hodný člověk. O Peterově životě po boku světové pěvecké hvězdy i o jeho posledních dnech na tomto světě, si s ním popovídala moderátorka Tereza Karanská.

Královský balet pořádá každý rok velkou charitativní akci, kam pozvali speciálního hosta skupinu Queen. Po její show se Peter setkal v šatně s Freddiem a řekl mu, že to bylo skvělé. Hlas, hudba a všechno. „On byl perfektní gentleman a řekl mi, že moc děkuje a potom se ptal, co dělám za práci. A to byl celý rozhovor,“ usmál se.

O pár dnů později zavolali z kapely šéfovi Petera Freestone s žádostí, jestli by nemohl jet na šest týdnů se skupinou na turné a starat se jim začátek. A to byl začátek všeho.

Po tomto turné strávil Peter po boku Freddieho dlouhých dvanáct let, kdy se staral o vše, co zpěvák potřeboval. „Freddie byl dvojí člověk. Byl to muž, kterého znal celý svět z pódia a doma byl potom úplně jiný. Byl tichý, vstával každý den v 9 hodin a bylo jedno, v kolik hodin šel spát, nestaral se o to, co má na sobě. Často si hrál s kočkami, měl jich doma asi šest. Pro mě byl Freddie nejhodnější a nejloajálnější přítel, jakého kdy kdo může mít,“ nechal se slyšet osobní tajemním frontmana kapely Queen.

Peter Freestone žije nedaleko Hradce Králové už několik let, ale český jazyk mu stále dělá trochu potíže. Náš podcast tak může být malinko oříšek, ale jeho poslech určitě stojí za to.

Tereza Karanská
redakce@trutnovinky.cz