Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Sazka v Královéhradeckém kraji v loňském roce „vyrobila“ sedm milionářů

27. 1. 2022

page.Name
Minimálně sedm obyvatel Královéhradeckého kraje bude na loňský rok vzpomínat jako na rok, během kterého se na ně usmála štěstěna a oni si finančně významně přilepšili. Právě těchto sedm lidí v hradeckém kraji loni u Sazky vyhrálo jednorázově více než milion korun. V roce 2020 jich bylo osm. Vyplývá to z podrobných statistik, které webu Trutnovinky.cz poskytla loterijní společnost Sazka.

„Sazka v loňském roce vyplatila historicky nejvyšší počet i objem výher. Všichni sázející vyhráli celkem 10 miliard korun. Z pohledu vygenerovaných milionářů se rok 2021 přiblížil sedm let starému rekordu, kdy se z milionů radovalo 288 sázejících. Rozhodli jsme se letos za každého milionáře udělat dobrý skutek. Sazka tradičně podporuje český sport, zejména cyklistiku a chce rozhýbávat děti. Darujeme proto 250 BMX kol a helem do padesáti dětských domovů po celé České republice,“ uvedla Veronika Diamantová, tisková mluvčí Sazky.

Žebříčku milionářů podle jednotlivých loterií vévodí populární Sportka, která rozdala 136 milionových výher v hodnotě přes 1,2 miliardy korun. Na druhém místě jsou stírací losy s 31 milionáři. Právě losy se u zákazníků těšily velké oblibě. Sazka zaznamenala meziroční nárůst prodeje stíracích losů o 4 miliony na konečných 56 milionů prodaných kusů. Hlavní podíl na růstu má především předvánoční období, které ve srovnání s loňskými svátky vzrostlo o 4 procenta. Nejoblíbenějšími losy byly Černé perly, v závěsu za nimi jsou pak Rentiéři a Zlaté rybky. Mezinárodní loterie Eurojackpot přinesla Čechům loni 25 milionových výher.

Vůbec poprvé bylo nejvíce milionových výher dosaženo na internetu, jednalo se přesně o 43 zákazníků. V rámci jednotlivých krajů se pak dařilo především sázejícím ve Středočeském (23 milionářů), Moravskoslezském (21) a Jihomoravském kraji (19). V Královéhradeckém kraji padlo 9 milionových výher, v sousedním Libereckém kraji 5 výher a v Pardubickém kraji padly 4 a bylo jich tak nejméně z celé České republiky.

(jš, tz-saz)
jiri@vrchlabinky.cz
Repro: Losování Sportky, Sazka