Středa

4. října 2023

Nyní

15°

Zítra

Svátek má

Na východě Čech padl teplotní rekord pro 4. srpen na jednom místě, na Labské boudě

4. 8. 2022

page.Name
Teploty na východě Čech, tedy v Královéhradeckém a Pardubickém kraji, dnes překonaly rekordy pro 4. srpen pouze na jedné stanici, kde se měří déle než 30 let. Na hřebenové Labské boudě v Krkonoších dnes bylo 24,8 stupně Celsia, zatímco dosavadní rekord činil 23,8 stupně z roku 2018. Údaje jsou k 17:00.

„Teploty, které jsme dnes měli, nejsou v tomto období výjimečné, žádné extrémy, už bylo tepleji. Například v Pardubicích bylo dnes 34 stupňů, přičemž v minulosti až 36 stupňů," řekl Tomáš Popelka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Hradci Králové.

Nejtepleji ve východních Čechách bylo podle něj dnes v Hradci Králové, a to 34,6 stupně Celsia, na rekord dnešního dne to ale nestačilo.

Ještě tepleji má být na východě Čech v pátek. Předpověď pro zítřek počítá s jasnou až polojasnou oblohou, během odpoledne od západu bude oblačnosti přibývat a večer mohou přijít bouřky, ojediněle i silné. Nejvyšší teploty budou mezi 33 až 36 stupni Celsia, na horách do 29 stupňů. Vítr v bouřkách přechodně zesílí. O víkendu by se mělo ochladit, na některých místech až o deset stupňů. Přesto by maxima měla zůstat nad 25 stupni.

ČTK
Ilustrační foto: Pixabay