Středa

27. září 2023

Nyní

15°

Zítra

13°

Svátek má

Trutnovská zdravotnická škola bude i v Červeném Kostelci, nabídne nové obory

1. 2. 2022

page.Name
Trutnovská zdravotnická škola rozšíří výuku do Červeného Kostelce. Bude tak učit ve dvou městech současně a od nového školního roku 2022/2023 nabídne zájemcům o studium dva nové obory. ČTK o tom dnes informovali zástupci kraje a školy. Zřízení nového pracoviště v Červeném Kostelci umožnil přesun výuky oborů Střední průmyslové školy Otty Wichterleho z Červeného Kostelce do Velkého Poříčí. Zřizovatelem Vyšší odborné školy zdravotnické, Střední zdravotnické školy a Obchodní akademie v Trutnově je Královéhradecký kraj.

"Trutnovská zdravotnická škola od příštího školního roku v Červeném Kostelci nabídne dva nové studijní obory, které se zatím na žádné střední škole v Královéhradeckém kraji nevyučují. Jedná se o obory nutriční asistent a masér ve zdravotnictví," uvedl náměstek hejtmana pro školství Arnošt Štěpánek (Piráti).

Škola novými obory vyjde podle něj vstříc potřebám regionu, a to především v uplatnění absolventů v sociálních službách. Vznik nových oborů podpořila také lázeňská zařízení v regionu. "Trend potřeby zdravotnických a pečovatelských oborů roste. Na Červenokostelecku je významná aktivita pečovatelských, charitních a sociálních služeb s dobrou perspektivou pro uplatnění absolventů," řekl Štěpánek.

V novém působišti škola otevře kromě dvou nových oborů také některé ze stávajících oborů, které se vyučují v Trutnově a o které je dlouhodobě velký zájem. I v Červeném Kostelci tak bude možno studovat obory praktická sestra a diplomovaná všeobecná sestra. Škola zatím vyučuje zdravotnické obory jen v Procházkově ulici v Trutnově. Od letošního září k tomu přibudou i prostory po průmyslovce v Červeném Kostelci, a to ve školní budově v ulici 17. listopadu a v domově mládeže v ulici Bratří Čapků. Den otevřených dveří se v kostelecké zdravotní škole uskuteční v sobotu 12. února od 9:00 do 12:00. Více informací je na webu školy.

Nejvyšší povolený počet žáků celé trutnovské střední školy byl zvýšen z 620 na 850. Uchazeči o studium ve školním roce 2022/23 mohou pro první kolo přijímacího řízení podat přihlášku do 1. března 2022. Škola vyhlásila přijímací řízení v pondělí 31. ledna.

Červený Kostelec je vzdálen zhruba deset kilometrů od Náchoda, kde kraj modernizuje nemocnici. Náchodská nemocnice je největším zdravotnickým zařízením zřizovaným Královéhradeckým krajem. "A právě v ní budou studenti kostelecké zdrávky získávat tolik potřebnou praxi," dodal ředitel školy Roman Hásek.

V září 2020 kraj dokončil první etapu modernizace náchodské nemocnice za 1,4 miliardy korun, při níž od dubna 2018 postavil dva nové pavilony J a K. Kraj chystá také projekt druhé etapy stavby nemocnice Náchod asi za 580 milionů.

ČTK