Neděle

3. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V kraji skončila lyžařská sezona, ve Špindlu se loučili přejezdem jezírka

11. 4. 2023

V kraji skončila lyžařská sezona, ve Špindlu se loučili přejezdem jezírka 0 snímků
V Královéhradeckém kraji skončila na Velikonoční pondělí lyžařská sezona, poslední lyžování si lidé užili například ve Špindlerově Mlýně. „Na poslední dny vyšlo pěkné počasí,“ uvedl Adam Svačina ze skicentra.

„Dorazilo dost lyžařů, závěr sezony byl super, podmínky pro lyžování byly jarní, bylo nad nulou,“ sdělil Svačina. Skicentrum završilo sezonu na Velikonoční pondělí, což je tradiční období, kdy vítá poslední lyžaře.

Sezonu jako celek hodnotí zástupce skiareálu jako dobrou. „Leden byl komplikovanější, přišla dlouhá obleva. Až na leden sezona byla standardní,“ dodal Svačina.

V neděli se ve skiareálu uskutečnily tradiční závody v přejezdu jezírka. Účastníci Pool party soutěžili na sjezdovce o nejlepší kostým, nejpočetnější dopravní prostředek a nejlepší umělecký dojem.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec skončila sezona po 136 dnech, nejdéle se lyžovalo v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. Na velikonoční prodloužený víkend, od čtvrtka do pondělí, do východních Krkonoš vyrazilo 3000 lyžařů a výletníků, uvedla mluvčí skicentra Zina Plchová. Příští víkend pak areál zahajuje jarní turistickou sezonu a začne jezdit kabinková lanovka Černohorský Express.

V Krkonoších nadále platí nejmírnější, první stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech leží 70 až 130 centimetrů sněhu, na polské straně Krkonoš je sněhu méně.

Naposledy mělo otevřeno také skicentrum Říčky v Orlických horách. „S posledním víkendem jsme spokojení, přálo počasí. Ráno byly sjezdovky zachumelené a zmrzlé vlivem nočních teplot. Lyžování bylo pěkné, návštěvnost byla slušná, lyžovalo se bez front. Přijeli skalní lyžaři a ti, co nechtějí trávit svátky doma,“ sdělil Petr Kánský z říčského skicentra.

Letošní sezona byla podle Kánského zimou plnou výkyvů, střídavě pršelo nebo mrzlo, moc slunečných dnů nebylo. „Tady se ten kopec jmenuje Zakletý, všude svítí slunce a na něm ne, a zase obráceně. Bylo to svízelné se sněhem v první polovině ledna, ale jeli jsme celou sezonu,“ řekl Petr Kánský.

(bog, ČTK)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Zdeněk Horák