Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

21°

Svátek má

Policie láká studenty, dělali fyzické testy nanečisto

9. 2. 2023

Policie láká studenty, dělali fyzické testy nanečisto 0 snímků
Policie v Královéhradeckém kraji se snaží nedostatek policistů řešit získáním nových lidí mezi studenty posledních ročníků středních škol. Ve středu pro asi osm desítek studentů připravila možnost vyzkoušet si nanečisto fyzické testy, jejichž splnění je jednou z podmínek přijetí k policii. Policii v kraji nyní chybí přes 200 lidí.

„Pokud by se studenti po složení maturity rozhodli přihlásit k policii, tak dnes úspěšně složený fyzický test jim bude platit jeden rok a nebudou jej muset znovu absolvovat. Přijímací řízení k policii jim to zjednoduší,“ řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Na náborové akci policie spolupracovala se sedmi středními školami z Královéhradeckého kraje. Do hradeckého sportovního areálu Háječek přijeli například studenti ze středních škol ze Dvora Králové nad Labem nebo Třebechovic pod Orebem. Studenti se také mohli seznámit s problematikou psychologických testů, které ale neabsolvovali.

Fyzickým testem, který se skládá z takzvaného člunkového běhu, běhu na jeden kilometr, motorického testu a kliků, dnes úspěšně prošlo asi 67 procent studentů. Je to mírně podprůměrný výsledek, protože úspěšnost uchazečů o práci policisty je u fyzických testů na úrovni 74 procent.

Náborovou akci mezi budoucími maturanty hodlá dělat policie pravidelně. A to nejen v Hradci Králové, ale i v dalších velkých městech kraje.

V Královéhradeckém kraji aktuálně slouží 1735 policistů, z toho 272 žen. Tabulkový stav činí 1946 míst, takže neobsazeno je 211 pozic. To je nejvíce za posledních několik let. Policisté aktuálně nejvíce chybí na obvodních odděleních, a to po celém kraji. Největší nedostatek policistů je na Trutnovsku, kde je naplněnost 83 procent, naopak nejvíce obsazených pozic má Náchodsko s 96 procenty.

Přes chybějící policisty je bezpečnost občanů v Královéhradeckém kraji podle vedení krajské policie zajištěna. „Dokážeme slučovat služby a mezi odbory si vypomáhat,“ řekl k tomu nedávno ředitel krajské policie Petr Petřík. Loni v kraji nastoupilo 90 nových policistů, naopak 124 jich řady policie opustilo.

ČTK
Foto: Policie ČR