Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Malá Úpa hostí Mezinárodní festival outdoorových filmů

5. 12. 2019

page.Name
Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou. Postupně se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Letos zavítá Mezinárodní festival outdoorových filmů do Malé Úpy již potřetí. Promítat se bude v Galerii Celnice ležící přímo na hranicích s Polskem ve dnech 6. - 7. prosince, v pátek od 17:00 a v sobotu již od 14:00, oba dny do večerních hodin.

„Jsme rádi, že můžeme již potřetí pořádat tento festival filmů o horách, přírodě, výkonech a dobrodružství. To vše můžete koneckonců najít i v Malé Úpě. Filmy sledujeme v Galerii Celnice ve výšce 1050 metrů a za prosklennými dveřmi se třpytí sníh, prostě adventní víkend, jak má být,“ popisuje promítání starosta obce Karel Engliš.

Diváci budou moci vidět filmy ze všech čtyř festivalových kategorií - dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film.

Outdoorový festival v Malé Úpě je možno také spojit s prvním lyžováním, ve SKiMU začíná sezona. „Lyžařské středisko SKiMU bude připraveno, takže den můžou návštěvníci strávit na zasněženém svahu, večer si pak odpočinout u zajímavých filmů. Kromě pěkného kulturního zážitku mohou návštěvníci festivalu ochutnat místní pivo Trautenberk vařené horaly pro horaly z vody stékající ze svahů Sněžky,“ láká starosta Karel Engliš k návštěvě Mezinárodního festivalu outdoorových filmů v Malé Úpě.

Důležitá je také informace, že Galerie Celnice v Malé Úpě má omezenou kapacitu, pokud si tedy diváci chtějí být jistí, že si v klidu sednou, nechť si raději rezervují místa. Podrobnosti najdete na www.malaupa.cz.

(bog, ken)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Travel Kitchen