Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Malá Úpa hostí Mezinárodní festival outdoorových filmů

5. 12. 2019

page.Name
Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou. Postupně se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Letos zavítá Mezinárodní festival outdoorových filmů do Malé Úpy již potřetí. Promítat se bude v Galerii Celnice ležící přímo na hranicích s Polskem ve dnech 6. - 7. prosince, v pátek od 17:00 a v sobotu již od 14:00, oba dny do večerních hodin.

„Jsme rádi, že můžeme již potřetí pořádat tento festival filmů o horách, přírodě, výkonech a dobrodružství. To vše můžete koneckonců najít i v Malé Úpě. Filmy sledujeme v Galerii Celnice ve výšce 1050 metrů a za prosklennými dveřmi se třpytí sníh, prostě adventní víkend, jak má být,“ popisuje promítání starosta obce Karel Engliš.

Diváci budou moci vidět filmy ze všech čtyř festivalových kategorií - dobrodružný a extrémní sportovní film, horský a horolezecký film, dobrodružný vodní sportovní film a cestopisný film.

Outdoorový festival v Malé Úpě je možno také spojit s prvním lyžováním, ve SKiMU začíná sezona. „Lyžařské středisko SKiMU bude připraveno, takže den můžou návštěvníci strávit na zasněženém svahu, večer si pak odpočinout u zajímavých filmů. Kromě pěkného kulturního zážitku mohou návštěvníci festivalu ochutnat místní pivo Trautenberk vařené horaly pro horaly z vody stékající ze svahů Sněžky,“ láká starosta Karel Engliš k návštěvě Mezinárodního festivalu outdoorových filmů v Malé Úpě.

Důležitá je také informace, že Galerie Celnice v Malé Úpě má omezenou kapacitu, pokud si tedy diváci chtějí být jistí, že si v klidu sednou, nechť si raději rezervují místa. Podrobnosti najdete na www.malaupa.cz.

(bog, ken)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Travel Kitchen