Neděle

3. března 2024

Nyní

11°

Zítra

12°

Svátek má

V létě vedro, v zimě zima - stará okna nejsou prima. Domovu sv. Josefa stále chybí 26 nových oken

3. 12. 2019 Komerční sdělení

Domov sv. Josefa, jediné lůžkové zařízení v České republice pro nemocné roztroušenou sklerózou v Žirči ve Dvoře Králové nad Labem, oslaví letos plnoletost. A dárek k tak významným narozeninám? Nová okna! Ta původní ve starém barokním areálu sloužila více než 100 let. Teď se ale jejich čas naplnil.

Celkem 84 oken musí být vyměněno. Netěsní, profukují, jsou náročná na údržbu a způsobují velké energetické ztráty. Více než 4 milionová investice výrazně uspoří provozní náklady v budoucích letech, které bude možné využít pro zkvalitnění péče o klienty.

A jak probíhá zajištění velké investice v neziskové organizaci? 

V březnu 2019 byla nová okna pro nemocné roztroušenou sklerózou v Domově sv. Josefa jen vzdáleným snem. Získané dotace zdaleka nepokrývaly celkové náklady. Pak ale do Domova přijela Martina Sáblíková, přivezla symbolicky první nové okno a začaly se dít neskutečné věci. Projekt „Mám sklerózu, ale okno nemám“ oslovil širokou veřejnost, firmy, zástupce měst a krajů. Na jednom místě se sešla spousta dobrých skutků a sen starých oken o jejich odchodu do důchodu se pomalu začal stávat skutečností. V současné době se již podařilo získat prostředky na 58 oken a začátkem října se vyměnilo prvních 22 oken. Část klientů tak stráví letošní Vánoce ve větším komfortu a pohodlí.

Stále však chybí prostředky na pořízení 26 nových oken.  První etapa výměny se podařila uskutečnit díky vám všem, kteří jste nás podpořili. Mockrát vám děkujeme!

A těch zbývajících 26 oken? Vzhledem k tomu, co se povedlo doposud, věříme v úspěšné finále. 

Zapojte se i Vy. Adoptujete okno nebo jeho část!
Navštivte náš web: www.darujokno.cz a zjistěte více.