Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Další omezení kvůli koronaviru. Zavírají lyžařské areály

13. 3. 2020

page.Name
Ani venkovní sportoviště neodolala řádění nového koronaviru. Na vládní opatření musely zareagovat lyžařské areály. Od zítřka budou zavřené, aktuální zimní sezóna tak končí.

Informaci na svých webových stránkách dnes zveřejnila všechna velká střediska. „V důsledku vyhlášeného opatření Vlády ČR ze dne 13. března 2020 zastavujeme ve SkiResortu Černá hora - Pec lyžařský provoz a to s platností od soboty 14. března 2020,“ oznámilo vedení největšího krkonošského střediska se zhruba padesáti kilometr sjezdovek.

Poslední možností pro zarputilé sjezdaře bude dnešní večerní lyžování. Otevřené budou svahy Protěž v Janských Lázních a Javor v Peci pod Sněžkou. „Kabinková lanovka z Janských Lázní na Černou horu bude v provozu do neděle 15. března pro pěší a běžkaře,“ upřesnilo vedení areálu.

Zavřené budou od soboty také svahy ve Ski Areálu Malá Úpa. „Respektujeme nařízení vlády a moc nás mrzí, že musíme letošní sezónu uzavřít o pár týdnů dřív. Nedá se ale nic jiného dělat. Už teď se nemůžeme dočkat další sezóny a těšíme se na vaši další návštěvu,“ sdělili provozovatelé na webu.

Jezdit nebudou lanovky a vleky ani ve Špindlerově Mlýně. „Na prvním místě jsou zdraví a bezpečnost. Z důvodu přijatých preventivních opatření proti šíření onemocnění COVID-19 je od zítra 14. března středisko Skiareál Špindlerův Mlýn uzavřeno. Provoz v sezóně 2019/20 je ukončen. Stejná omezení platí i pro skialpinisty na našich sjezdovkách,“ uvedlo vedení Ski areálu Špindlerův Mlýn.

čtěte také:


Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Facebook Vrchlabinky