Neděle

3. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-4°

Svátek má

Experti vás naučí, jak poskytnout psovi první pomoc

3. 3. 2020

page.Name
Víte, co obnáší psí první pomoc? Uvědomili jste si, že pokud se váš pes zraní, nikdo jiný než vy mu nepomůže? Dokážete odhadnout, kdy jet na veterinu a kdy se o psa zvládnete postarat sami? Pokud ne, můžete to zjistit na kurzech První pomoc psa. Tam můžete přijít i se svým psem, na kterém si nové znalosti jako třeba obvazování můžete rovnou vyzkoušet.

Představu, co vše první pomoc pro psy obnáší a jaké komplikace u psů mohou nastat, si můžete udělat v neděli 8. března od 9 hodin na teoretické přednášce, která se koná v Kynologickém areálu Studenec u Trutnova. Na přednášku je však nutné se předem přihlásit na webových stránkách www.prvnipomocpsa.cz.

Na stejném místě se o tři týdny později, konkrétně v neděli 29. března, uskuteční celodenní seminář První pomoc psa, který je otevřený lidem i jejich čtyřnohým miláčkům.

Teoretickou částí vás provede zkušená veterinární lékářka Martina Frühauf Kolářová, která vás naučí poznat život ohrožující stav u psa, probere s vámi akutní stavy, jako jsou omrzliny, přehřátí,  otravy, utonutí, bezvědomí a mnoho dalšího.

Praktickou část bude mít na starost bývalá veterinární sestra Kateřina Šponarová. Spolu si projdete praktickým nácvikem resuscitace či obvazováním různých částí těla u psa. Celodenní kurz bude probíhat od 9 do cca 18 hodin.

O První pomoci psa

Kurzy prvnipomocpsa.cz vznikly v roce 2018 jako společný projekt Martiny Frühauf Kolářové a veterinární sestry Kateřiny Šponarové a během prvního roku proběhlo 70 lekcí po celé ČR. Prakticky zaměřené školení je vhodné pro laickou veřejnost i profesionály. Na kurzech se učí, jak poskytnou první pomoc psovi v život ohrožujících stavech. Jak poznat, kdy je stav akutní a jak zraněním předcházet. Projekt slouží také k propojování zkušeností ze souvisejících oblastí, od veterinární, rehabilitační a záchranářské činnosti až po výchovnou.


(kšp, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: www.prvnipomocpsa.cz