Neděle

3. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnovské ARO dostalo roušky ze Žacléře

27. 3. 2020

Trutnovské ARO dostalo roušky ze Žacléře 0 snímků
Do šití a rozdávání ochranných pomůcek potřebným se zapojili také v sousedním Žacléři. Vyrobili 610 roušek, část nich věnovali anesteziologicko-resuscitačnímu oddělení trutnovské nemocnice.
Roušek není nikdy dost, řekla si skupina asi osmi žacléřských dobrovolnic. Během několika dnů proto našila v Česku aktuálně nejžádanější ochranné prostředky. „Vše se rozjelo na výzvu předsedkyně Sociální a zdravotní komise v Žacléři Reginy Kligerové,“ vysvětlila jedna z dobrovolnic Pavla Jirušková.

Rozdávalo se tam, kde bylo potřeba. Například těm, kteří si přišli před žacléřské prodejny Coop a Rosa market. Několikrát byl doplněn rouškovník u vstupu do tamního městského úřadu. Dalších 40 kusů dostaly Technické služby Žacléř, 15 kusů Oblastní charita a 20 Alice - Oblastní spolek českého červeného kříže, který v Žacléři a okolí zajišťuje terénní ošetřovatelskou službu.

Další stovka roušek najde uplatnění v nemocnici Trutnov, na oddělení ARO. „Sestra, která roušky přebírala, nám řekla, že se rozdělí s dětskou léčebnou Vesna v Janských Lázních, kde mají také velký nedostatek roušek,“ potvrdila Pavla Jirušková.

Povedlo se tak rozdat všech 610 ušitých roušek. „Je nám jasné, že jsme nebyli jediní, kdo se vrhnul do šití. Dík patří všem, kdo obětoval svůj čas pro nás všechny. Mělo to a má smysl!“ dodala Pavla Jirušková.

(pac, tz-ktv)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Monika Eflerová, Jiří Pospíšil