Úterý

6. prosince 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Horní úsek lanovky na Sněžku se kvůli silnému větru nerozjel

20. 6. 2020

page.Name
Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka o dvou úsecích, dolní Pec pod Sněžkou - Růžová hora a horní Růžová hora - Sněžka, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. ČTK to dnes zjistila na webu lanovky, kde je možné sledovat aktuální informace o jejím provozu. Pohyb po turistickém trase z Růžové hory na Sněžku je v úseku Růžová hora - Traverz komplikovaný kvůli opravě turistického chodníku.

Na Sněžce ráno pršelo, bylo devět stupňů nad nulou, pocitová teplota kolem plus pěti a rychlost větru překračovala 60 km/h, uvedla na webu polská horská služba. Také u nedaleké hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů ráno pršelo, bylo zataženo a mlha.

Meteorologové pro dnešek pro Královéhradecký kraj předpovídají zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i vydatnými, místy může docházet k vzrůstu hladin řek a potoků. Nejvyšší denní teploty budou mezi 14 až 17 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 13 stupňů.

Meteorologové v pátek také pro Královéhradecký kraj zmírnili výstrahu před silným deštěm a povodněmi, do odvolání platí povodňová bdělost pro celý region s nízkým stupněm nebezpečí.

ČTK