Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Horní úsek lanovky na Sněžku se kvůli silnému větru nerozjel

20. 6. 2020

page.Name
Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka o dvou úsecích, dolní Pec pod Sněžkou - Růžová hora a horní Růžová hora - Sněžka, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. ČTK to dnes zjistila na webu lanovky, kde je možné sledovat aktuální informace o jejím provozu. Pohyb po turistickém trase z Růžové hory na Sněžku je v úseku Růžová hora - Traverz komplikovaný kvůli opravě turistického chodníku.

Na Sněžce ráno pršelo, bylo devět stupňů nad nulou, pocitová teplota kolem plus pěti a rychlost větru překračovala 60 km/h, uvedla na webu polská horská služba. Také u nedaleké hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů ráno pršelo, bylo zataženo a mlha.

Meteorologové pro dnešek pro Královéhradecký kraj předpovídají zataženo s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i vydatnými, místy může docházet k vzrůstu hladin řek a potoků. Nejvyšší denní teploty budou mezi 14 až 17 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 13 stupňů.

Meteorologové v pátek také pro Královéhradecký kraj zmírnili výstrahu před silným deštěm a povodněmi, do odvolání platí povodňová bdělost pro celý region s nízkým stupněm nebezpečí.

ČTK