Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Oprava cesty z Růžové hory na Sněžku omezí turistům průchod

17. 7. 2020

page.Name
Turisté na přístupové cestě na Sněžku od Růžové hory musí od pondělí 20. července téměř měsíc počítat s omezením. Stavbaři nasadí na opravu turistického chodníku mezi Růžovou horou a turistickou cestou Traverz techniku. ČTK to dnes sdělili zástupci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Bude tam omezený průchod denně, včetně víkendů, od 8:00 do 17:00.

"Na cestě bude pracovat mechanizace, a to malý bagr, vyvážecí souprava, malé nákladní auto. S prodlevami a opatrností bude průchod možný. Návštěvníci budou muset v některých momentech čekat, až jim pracovníci stavební firmy Klimeš cestu umožní. Doba čekání může být až půl hodiny," uvedl Jakub Kašpar ze Správy KRNAP.

Pokud se ale tento postup neosvědčí, bude horský chodník téměř měsíc zcela uzavřen.

Úsek turistické trasy mezi Růžovou horou a vrcholem Sněžky o délce asi 2,3 kilometru stavbaři postupně opravují. Loni začali s opravou chodníku na výstupové trase na Sněžku od Traverzu na vrchol a letos začátkem června navázali rekonstrukcí úseku od stanice lanovky na Růžové hoře na Sněžku po Traverz. Průchod byl dosud s opatrností možný.

Turisté, kteří vyrazí na Sněžku z Pece pod Sněžkou, mají několik možností, jak se na vrchol hory dostat. Mohou jít přes Růžovou horu, Obřím dolem, delší trasou přes Richtrovy boudy a Luční boudu či využít kabinovou lanovku z Pece přes Růžovou horu. Provoz lanovky je ale závislý na počasí, lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h.

ČTK
Foto: Miloš Šálek