Sobota

9. prosince 2023

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

Dvanáct tisíc roušek pro léčebnu v Janských Lázních

8. 4. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Prosbu o zaslání ochranných pomůcek pro lázeňské zařízení vyslyšely desítky dárců z řad dobrovolníků, firem a úřadů

Nebývale silná a mimořádně hřejivá vlna lidské solidarity zasáhla lázeňskou léčebnu v Janských Lázních po odvysílání reportáže na TV Nova o nedostatku roušek a respirátorů ve zdejším zařízení z konce března. Na prosbu vedení lázní a rodičů zde léčených dětí v následujících dnech zareagovaly desítky lidí, firem či úřadů a poslaly do střediska pod Černou horou zhruba 12 tisíc ochranných roušek.

Část z objemu takto získaných ochranných pomůcek zaslaly lázeňskému zařízení v rámci oficiálních dodávek Královéhradecký kraj a Ministerstvo zdravotnictví ČR. Televizní reportáž však oslovila i četné firmy a jedince z blízkého i vzdálenějšího okolí, kteří krátce po jejím odvysílání začali do Janských Lázní posílat zásilky roušek, respirátorů, dezinfekce či sladkostí proti děti.

Mezi největší dárce patřily společnosti Grund a. s., WORK PROTECT s. r. o., GLOBUS ČR k. s. Jenišov, Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka, Pepperl-Fuchs s. r. o., AQUAPURA nadační fond, Stezka korunami stromů, Trio Zlín s. r. o., Chata Plyšanka, Ressl, módní návrháři Poner, hasiči z Hradce Králové, Hostinného, Jablonného nad Orlicí či Rudníka a desítky dalších dobrovolníků a firem. Několik stovek ušili i samotní zaměstnanci lázeňského zařízení Janské Lázně.

„Chtěl bych na tomto místě ze srdce hluboce poděkovat všem, kteří vyslyšeli naše prosby o pomoc a zaslali nám toto nemalé množství ochranného materiálu, který je pro naši činnost naprosto nezbytný a zcela klíčový,“ uvedl Martin Voženílek, ředitel státních léčebných lázní Janské Lázně. „Ukazuje se, že v závažných a kritických okamžicích se vždy naše společnost dokáže semknout a lidé v nich nezištně, bez ohledu na svůj volný čas či osobní potřeby dokáží projevit to nejkrásnější, co v nich je, tedy ochotu podat pomocnou ruku. Ještě jednou všem moc děkuji. Udělali pro nás hodně a my jim to nikdy nezapomeneme,“ dodal Voženílek.

Jména všech dárců budou Státní léčebné lázně Janské Lázně průběžně zveřejňovat na svých webových stránkách a facebookovém profilu.

Nám. Svobody 38, 542 25 Janské Lázně
Tel.: +420 499 860 301 | +420 499 860 303
E-mail: info@janskelazne.com
www.janskelazne.com