Pátek

8. prosince 2023

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

Počet lidí s koronavirem vzrostl v okrese na 17

7. 4. 2020

page.Name
Pět nových potvrzených případů nákazy koronavirem přibylo za poslední dva dny v trutnovském okrese. Celkem je tak u nás 17 infikovaných. Nikdo se z nemoci Covid-19 zatím nevyléčil, nikdo kvůli ní nezemřel. Vyplývá to z údajů, které dnes před 17. hodinou zveřejnili hygienici.
První dva případy byly v našem okrese hlášeny v úterý 17. března. Pár seniorů se tehdy nakazil na lyžařské dovolené v Rakousku. Za tři týdny počet nemocných vystoupal na 17. V rámci hradeckého kraje je to třetí nejhorší číslo. Nejvážnější je situace v okresech Náchod (55 nakažených) a Hradec Králové (48).

Celkem je v kraji 146 infikovaných, 9 vyléčených a bohužel také dva mrtví (79 a 80 let). V hradecké Fakultní nemocnici leží 12 pacientů s Covid-19, 7 z nich je ve vážném stavu.V České republice bylo dnes odpoledne hlášeno 4944 nemocných. Kvůli koronaviru zemřelo 87 lidí, naopak 147 se jich uzdravilo.

Kvůli šíření koronavirové nákazy v Česku platí až do konce dubna nouzový stav. Na veřejnosti platí zákaz volného pohybu lidí. Zavřené jsou restaurace a prodejny s výjimkami (například potraviny drogerie, lékárny a další).  

čtěte také:


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler