Středa

27. září 2023

Nyní

14°

Zítra

13°

Svátek má

Vyléčených z covidu-19 přibývá, počet nakažených zůstává stejný

30. 4. 2020

page.Name
Uzdravených z nemoci covid-19 je v královéhradeckém kraji už 137. Počet stoupá už třináct dnů v řadě. Naopak za stejně dlouhou dobu vzrostl počet infikovaných jen o 3. Vyplývá to ze statistik, které dnes odpoledne zveřejnili hygienici.
Podle aktuálních čísel bylo celkem v kraji 178 nakažených, z toho 137 lidí už se vyléčilo. Nejhorší situace byla v náchodském okrese, kde měli 63 nemocných a k dnešku mají 56 uzdravených. V královéhradeckém okrese se nakazilo koronavirem 60 lidí, 40 z nich už je vyléčených. V okrese Trutnov bylo 18 potvrzených nákaz, 14 už je uzdravených.

Hradecký kraj má podle statistik 6 mrtvých a 9378 otestovaných. V celém Česku bylo k dnešku hlášeno 7642 pozitivních lidí na koronavirus a 235 mrtvých. Zvyšuje se ale počet vyléčených pacientů, aktuálně je na hodnotě 3281. Z nemoci covid-19 se tak v republice uzdravilo již přes 40 % nakažených osob.


Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha zvládá Česká republika pandemii velice dobře. "Počet uzdravených pacientů nadále roste. Včera jsme překonali hranici tří tisíc uzdravených, což považuji za velmi pozitivní zprávu. Situaci zvládáme úspěšně a můžeme tak s velikou obezřetností pokračovat v návratu do normálního života,“ prohlásil.

Pokračuje proto postupné rozvolňování mimořádných opatření a omezení. Například dnes vláda uvolnila pravidla pro používání roušek, děti v mateřské školce ji od května už nemusí nosit. Od zítřka se rovněž mohou konat kulturní, společenské a sportovní akce s účastí do 100 osob, obnovit se mohou i činnost zájmových kroužků a výuka v základních uměleckých školách.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler