Sobota

2. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-5°

Svátek má

Dvůr Králové bude mít jednu z nejmodernějších léčeben pro dlouhodobě nemocné

3. 1. 2020 Komerční sdělení

page.Name
Zdravotnické centrum poskytne dlouhodobou lůžkovou péči pro 160 pacientů z celého Královéhradeckého kraje. Zdravotní péče bude v plné výši hrazena zdravotními pojišťovnami. O pacienty vyžadující dlouhodobou lůžkovou péči, pacienty v rekonvalescenci, po operacích, úrazech a těžkých onemocněních se bude starat odborný zdravotnický personál pod vedením zkušených lékařů.

„V našem zařízení se v maximální možné míře vynasnažíme klientům usnadnit životní situaci, do které se může dostat každý z nás. Ať už úrazem, po operaci, těžkou nemocí, či únavou a vyčerpáním. Klademe tak velký důraz na rehabilitační péči a individuální ošetřovatelství, kterému přikládáme podobný význam jako péči léčebné, diagnostické a preventivní,“ říká jednatel společnosti Vividus East Michal Karadzos.

Klientům centra budou k dispozici 1 a 2 lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizorem, wi-fi a lednicí. Centrum chce podporovat maximální soběstačnost pacientů a umožnit jim tak setkávání s rodinnými příslušníky v důstojném a klidném prostředí. K tomuto účelu bude v areálu také otevřena kavárna s odpočinkovou zónou včetně možnosti využití přilehlé rozlehlé zahrady a jejích klidových zón a zázemí pro aktivizační cvičení.

 

Léčebna vznikla na místě zchátralé vily z roku 1898, která v minulosti patřila textilce Tiba a navazuje tak na její poslední, dávné využití, tedy na provoz sociálních služeb, resp. mateřské školky. S novým centrem vila znovu ožije a bude sloužit nejen pacientům, rodinám a jejich příbuzným, ale i veřejnosti, která může využívat prostor kavárny a dalších služeb areálu.

Plánované otevření centra je v dubnu 2020. Provozovatelem je společnost Vividus East, která svým projektem moderní léčebny uspěla ve výběrovém řízení ministerstva zdravotnictví.

Jitka Novotná
www.jnpublicity.cz