Pondělí

26. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Covidu to osladíme! Děti nakreslily obrázky zdravotníkům

9. 11. 2020

Covidu to osladíme! Děti nakreslily obrázky zdravotníkům 0 snímků
Covidu to osladíme! Tak se jmenuje právě probíhající akce na podporu zdravotníků z trutnovské nemocnice, kterou organizuje Místní akční skupina (MAS) Království - Jestřebí hory. Osloveny byly děti z mateřských škol na Trutnovsku, aby pro lidi bojující s pandemií nakreslily obrázek, vyrobily dárek anebo třeba poslaly vzkaz.

Lékařů, sestřiček a dalšího zdravotnického personálu je na trutnovském covidovém oddělení více než sedmdesát. „Zdravotníci se kromě povzbuzení nebo poděkování od dětí mohou těšit i na malou pozornost. Každý z nich dostane poukaz v hodnotě sto dvaceti korun na doplnění ubývající energie v trutnovské Cukrárně a kavárně Promenáda,“ slibuje ředitel pořádající organizace Jan Balcar. Poukaz financuje MAS i zmiňovaná cukrárna.

Výzva organizátorů měla velký ohlas, k akci se v Podkrkonoší připojily desítky školek. „Dobrý nápad jsme rádi podpořili. Poslali jsme pár fotografií jako poděkování všem, kteří se snaží přispět ke zvládnutí pandemie. Snad je dětské úsměvy povzbudí a dobijí pozitivní energií. Přidali jsme k tomu i několik obrázků a dárků, které je možné předat i pacientům s přáním brzkého uzdravení,“ prozrazuje Dana Kultová, ředitelka Mateřské školy Suchovršice.

Pozadu nezůstali ani předškoláci z Trutnova. „Pořadatelům patří velká pochvala za úžasný nápad. Děkujeme za něj a všechny nás těší, že můžeme někomu dalšímu udělat radost,“ neskrývá svou spokojenost ředitelka mateřských škol v Trutnově Vladimíra Priputenová. Zdravotníky v první linii podpořily také školky v Úpici, Rtyni v Podkrkonoší, Havlovicích, Batňovicích, Žacléři, Dolní Olešnici nebo Chvalči. Míra zapojení předškoláků a jejich učitelek pořadatele mile překvapila.

K předání dětských vzkazů a poukazů hlavní sestře trutnovské nemocnice Tereze Dudáčkové dojde ve středu 11. listopadu ve 13 hodin.

Akce se koná v rámci projektu Místní akční plán Trutnovsko II, který se v regionu snaží přispět ke zvýšení kvality vzdělávání. Celkem je do tohoto projektu aktivně zapojeno 46 mateřských, základních, základních uměleckých nebo speciálních škol.

(bog, tz-pza)
redakce@trutnovinky.cz