Pátek

23. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Mladé Buky budou mít druhou sedačkovou lanovku

11. 11. 2020

page.Name
V Mladých Bukách se buduje za zhruba 25 milionů korun čtyřsedačková lanovka. V nadcházející zimní sezoně by měla výrazně zvýšit komfort lyžování ve zdejším areálu. Zatím tam slouží jedna trojsedačková lanovka z roku 2006 a několik vleků. ČTK to řekla ředitelka areálu Kateřina Pilařová.

Od května budovaná lanovka o délce 650 metrů původně sloužila v Itálii. Její kapacita bude 1750 osob za hodinu a nastupování bude pojezdovým pásem. Lanovka nahradí vlek Buky I, takže celková přepravní kapacita areálu se nezmění a zůstane na 7700 lyžařích za hodinu. Zrušení vleku umožní propojení sjezdovek v horních a spodních partiích Pekelského vrchu.

Lyžaři budou mít v Mladých Bukách nadále k dispozici 5,1 kilometru sjezdových tratí, z nichž 95 procent bude pod umělým zasněžováním. Areál bude disponovat dvěma lanovkami, čtyřmi vleky a v dětském skiparku vlekem a pohyblivým pásem. Ceny jízdného Mladé Buky nezmění, jednodenní skipas pro dospělého bude v takzvané TOP sezoně za 510 korun, ve standardní sezoně za 470 korun.

Celkové letošní investice mladobuckého areálu činily asi 45 milionů korun. Kromě lanovky středisko investovalo do nákupu sněžných děl a rekonstrukce zasněžování, do vybudování letní atrakce bludiště s tobogánem a především do nákupu pozemků.

Pilařová věří, že se nadcházející zimní sezona přes epidemii koronaviru rozběhne. „Nějaká omezení zřejmě budou, asi to nebude v plném provozu jako normálně. S tím si budeme muset nějak poradit,“ řekla. Pokud by však lyžařská střediska musela zůstat zavřená, způsobilo by to podle ní všem velké problémy.

Lyžaři letos budou moci na českých horách vyzkoušet tři nové lanové dráhy. Kromě Mladých Buků to bude ve Skiareálu Kraličák v pohoří Kralického Sněžníku sedačková lanovka, která poskytne vyhřívané sedačky, wi-fi a kapacitu 2500 míst. V Říčkách v Orlických horách vznikla odpojitelná šestisedačková lanová dráha s krycími bublinami.

ČTK
Foto: Facebook Areálu Mladé Buky