Středa

28. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Černá hora a Pec pod Sněžkou chtějí v pátek zahájit sezonu

14. 12. 2020

page.Name
Jeden z největších českých skiareálů, SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou v Krkonoších hodlá v pátek zahájit sezonu. Dnešní rozhodnutí vlády umožnit lyžařským areálům otevřít, vlekaři z Černé hory a Pece pod Sněžkou přivítali. ČTK to řekla mluvčí SkiResortu Zina Plchová.

V pátek by vlekaři chtěli otevřít sjezdovku Anděl na Černé hoře a sjezdovky Javor, Smrk a Zahrádky v Peci pod Sněžkou. "Nicméně bude záležet na vývoji počasí v následujících dnech. V druhé polovině tohoto týdne tak budeme termín otevření areálů a počet sjezdovek ještě upřesňovat," uvedla Plchová.

Na Černé hoře v minulých letech začínala lyžařská sezona mnohdy jako první v Krkonoších i v republice. Loni se první vlek na Černé hoře rozjel 7. prosince, předloni to bylo 30. listopadu. V roce 2017 se na Černé hoře poprvé lyžovalo 17. listopadu a v roce 2016 to bylo už 12. listopadu.

Vláda povolila provoz lyžařských středisek od pátku, ale ubytovací a stravovací zařízení budou muset zůstat mimo provoz, výdejová okénka budou možná. V Česku začne od pátku platit přísnější čtvrtý stupeň protiepidemického systému (PES).

Ve skiareálech by měla platit přísná pravidla týkající se například front u vleků nebo systému fungování v půjčovnách lyžařského vybavení. Ministerstvo průmyslu a obchodu s dalšími experty v předchozích týdnech připravovalo manuál pro provoz zimních středisek.

Asociace horských středisek (AHS) už dříve uvedla, že vítá otevření středisek i za těchto podmínek. Podle ředitele AHS Libora Knota budou moci sloužit alespoň sportovcům, rezidentům a jednodenním návštěvníkům. Podle některých zimních středisek a hotelů jim toto řešení způsobí ztrátu velké části klientely.

ČTK
Foto: Miloš Šálek