Neděle

25. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Horní úsek lanovky na Sněžku zastavil silný vítr

10. 10. 2020

page.Name
Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se ráno nerozjel kvůli silnému větru na trase. Lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů za hodinu, vyplývá z informací na webu lanové dráhy, kde lze sledovat aktuální informace o provozu. Situace se během dne může změnit. Kabinová lanovka má dva úseky, dolní z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu a z Růžové hory na Sněžku.

Podle polské horské služby byla ráno na Sněžce mlha, šest stupňů nad nulou a viditelnost do 30 metrů.

Sněžka patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v Krkonoších, je charakteristická svým jehlancovitým tvarem a z hlediska počasí je extrém a nelze ji brát jako reprezentativní místo toho, co se děje jinde v Krkonoších. Sněžka ční do volné atmosféry a tamní klima je navzdory nevelké nadmořské výšce arktické a velehorské. Roční průměrná teplota na Sněžce je 0,2 stupně Celsia.

Předpověď na dnešek pro Královéhradecký kraj uvádí oblačno až zataženo, postupně od západu na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřka. Nejvyšší denní teploty budou mezi 14 až 17 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem deseti, vítr má vát mírný.

ČTK