Pondělí

27. května 2024

Nyní

16°

Zítra

16°

Svátek má

Safari Park Dvůr Králové měl navzdory covidu rekordní návštěvnost

6. 10. 2020

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem zanamenal v létě navzdory koronavirovým opatřením rekordní návštěvnost a také rostoucí zájem o sociální sítě. V červenci do dvorské zoo zavítalo rekordních 152.000 návštěvníků, sdělili dnes ČTK zástupci Safari Parku Dvůr Králové. Podle nich instagramový profil od září sleduje více než 20.000 lidí a další přibývají.

"Máme za sebou sezonu plnou paradoxů. Nesmírně mě těší, že navzdory řadě omezení jsme zaznamenali hned dva pozoruhodné rekordy. Nejvyšší červencová návštěvnost a nejvyšší denní návštěvnost za poslední dekádu dokazují, že dvorský safari park je pro lidi stále atraktivnější," uvedl ředitel Safari Parku Dvůr Králové Přemysl Rabas.

O stále větší oblibě parku podle něj svědčí i získání certifikátu kvality globálního cestovatelského serveru Tripadvisor.

Webové stránky Tripadvisor každý měsíc navštíví takřka půl miliardy cestovatelů z celého světa, kteří nezávisle hodnotí jednotlivé cíle a doporučují je ostatním, uvedl dvorský park v tiskové zprávě.

V Safari Parku Dvůr Králové 5. října začala zimní sezona, návštěvníci mohou zavítat do deseti vyhřívaných pavilonů. Tři z nich, pavilon šelem, Vodní světy a Ptačí svět, prošly na jaře rozsáhlou obnovou a jeden, pro žirafy, se otevřel na sklonku roku 2019. Součástí programu zimní sezony bude Týden duchů, který začne v sobotu 24. října a skončí 1. listopadu.

Dvorská zoo Safari Park Dvůr Králové patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem ve východních Čechách. Zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf.

ČTK
Foto: Simona Jiřičková/Safari Park Dvůr Králové