Sobota

9. prosince 2023

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

V Peci a okolí pojedou lanovky, občerstvení bude z okének

23. 10. 2020

page.Name
Turisté v Peci pod Sněžkou a okolí budou mít možnost v nadcházejících dnech využít omezenou nabídku restaurací či horských bud. O víkendu a poslední říjnový týden, kdy na středu 28. října připadá státní svátek, bude možné na řadě míst zakoupit občerstvení z výdejních okénkem, pojedou i hlavní lanovky. Vyplývá to z informací na webu města Pec pod Sněžkou a od zástupců firem, které ČTK oslovila.

Od čtvrtečního rána v Česku kvůli šíření nemoci covid-19 platí s výjimkami plošná omezení pohybu, obchodu i služeb. Měly by trvat do 3. listopadu. Do přírody či na chaty ale lidé mohou, avšak s omezením pouze na dva lidi, pokud nejde o členy jedné domácnosti. Hotely jsou pro rekreační účely uzavřené.

Kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu na Sněžku, jejíž provoz je závislý na aktuálním počasí, je nadále v provozu denně od 8:00 do 18:00. Od pondělí 2. listopadu do pátku 4. prosince kvůli pravidelné podzimní údržbě bude ve všední dny mimo provoz. Pojede jen o víkendech včetně prodlouženého víkendu 14. až 17. listopadu. Aktuální informace o provozu lanovky jsou na webu.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec bude o nadcházejícím víkendu a po celý příští týden v provozu kabinková lanovka z Janských Lázní na Černou horu vždy od 9:00 do 17:00. Sedačková lanovka Portášky ve Velké Úpě se rozjede o víkendu 24. a 25. října a od 28. října do 1. listopadu, a to od 9:00 do 16:00. Třetí letní lanovka SkiResortu Hnědý vrch v Peci je v říjnu mimo provoz, uvedli zástupci SkiResortu.

V centru Pece pod Sněžkou mají výdejní okénko například Restaurace Enzian od 11:00 do 20:00, Hotel Hvězda od 11:00 do 20:00, CRAFT coffee nebo Aparthotel Svatý Vavřinec, který nabízí kromě výdejního okénka i rozvozu jídel. Hotel Pecr Deep & Hotel Pecr Well bude mít výdejní okénko od soboty 24. října do 1. listopadu od 11:00 do 20:00.

Na hřebenech východních Krkonoš mají turisté možnost občerstvení přes výdejní okénko například v Chalupě na Rozcestí nebo na Chatě Výrovka. Denní výdejní okénko má i Horská chata Portášky nad Velkou Úpou, Horská bouda Krakonoš, Bouda Růžohorky nebo Fordbar na Černé hoře. Výčet podniků, které nabízejí občerstvení z výdejního okénka v Peci pod Sněžkou a okolí, není úplný.

ČTK