Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

Slejvák ani blesky lidi neodradily a na Tros Discothequos pařili až do konce

30. 8. 2020

Slejvák ani blesky lidi neodradily a na Tros Discothequos pařili až do konce 0 snímků
Fenomenální! Páteční koncert na závěr Kulturního léta na Štěrbově vile u Přehrady Les Království si prostě jiný přívlastek nezaslouží. O jeden z nejlepších (nejen) hudebních zážitků letošního léta v našem regionu se postarali Tros Discothequos alias Vojta Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián.

Všichni tři jsou známí jako herci a muzikanti, společně pak zejména jako členové skupiny NightWork. Již dopředu však bylo avizováno, že tento koncert bude jiný. A také byl. Trojice, která si užívá muziku ve všech možných podobách, hrála jen to, co jim lidé nosili na papírkách k pódiu. To se mimochodem ukázalo jako docela obtížný úkol, protože v areálu bylo totálně natřískáno.

Lidé se skvěle bavili a náladu jim nepokazilo ani počasí. Předpověď hlásila, že bude pršet a pršelo. Hodně. Voda létala ze všech stran. A do toho ještě hromy a blesky. Koncert ovšem pokračoval a lidé tancovali a zpívali až do konce.

 

Poslední letošní akcí z plakátu Kulturního léta na Štěrbově vile bude v neděli 27. září šestý ročník charitativního pochodu Život Srdcem 2020, na pomoc onkologicky nemocným dětem. Start je v 10 hodin od DDM Jednička ve Dvoře Králové a délka trasy jsou 4 kilometry. Podél Labe bude připravená stezka pro děti a dospělé „Na stopě pohádkové přírodě“. V cíli, na Přehradě Les Království, bude možné do zapečetěné kasičky dobrovolně přispět na vážně nemocné děti z onkologické kliniky FN Hradec Králové.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz 
Foto, video: Kateřina Svobodová