Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

15°

Zítra

22°

Svátek má

Hasiči z Trutnova vyhráli soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod

3. 9. 2020

Hasiči z Trutnova vyhráli soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod 0 snímků
Nejrůznější scénáře dopravních nehod s převrácenými auty, nárazy do stromů, na svodidla a uvnitř zranění lidé, kteří potřebují rychlou pomoc hasičů. Takový byl začátek každého z devíti soutěžních úkolů pro devět družstev profesionálních hasičů Pardubického a Královéhradeckého kraje při regionální soutěži ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek na náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové nad Labem. Nejlepší v hradeckém kraj byli trutnovští hasiči, v pardubickém kraji jejich kolegové ze Svitav.

Soutěž měla specifický průběh. Každé čtyřčlenné družstvo se muselo poprat s nelehkými, do posledních detailů propracovanými scénáři, kdy mělo za úkol v časovém limitu 20 minut vyprostit a předat do zdravotnické péče jednu zraněnou osobu. Hasiči přitom používali hydraulické vyprošťovací zařízení a další technické prostředky potřebné pro záchranu a vyproštění osob.

Důležitá byla souhra týmu, komunikace, přesnost a správné rozhodnutí, jakou cestou se bude zraněná osoba vyprošťovat. Všechny týmy předvedly skvělé výkony s platnými pokusy. Z Pardubického kraje si nejlépe se zadáním poradili profesionální hasiči z územního odboru Svitavy, z Královéhradeckého kraje zvítězilo družstvo hasičů z územního odboru Trutnov.

Vítězné týmy by měly postoupit na mistrovství České republiky ve vyprošťování u dopravních nehod, které se mělo původně uskutečnit letos, ale bylo přesunuto na příští rok.

(pac, tz-gö)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Hasiči