Úterý

27. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Havlovičtí hasiči slavili 135 let, jednotka si nadělila Gladiátora

10. 9. 2020

page.Name
Několik desetiletí, tři století a dvě tisíciletí - před 135 lety byl v Havlovicích založen Sbor dobrovolných hasičů a od té doby chrání majetek i životy (nejen) obyvatel obce. Na začátku září se proto konala malá oslava před tamní hasičskou stanicí. Byla to navíc příležitost konečně oficiálně převzít novou čtyřkolku.

Zástupci královéhradeckého kraje, starosta obce Havlovice, hasičské sbory okolních obcí i veřejnost přišli v sobotu poblahopřát Sboru dobrovolných hasičů v Havlovicích k půlkulatému výročí. Z úst starosty SDH Jaroslava Jansy zaznělo krátké shrnutí bohaté historie sboru včetně vyzdvižení důležitých dat i událostí. Jako symbolický dárek starosta sboru převzal stuhu hejtmana z rukou radního Královéhradeckého kraje Pavla Hečka.

Sobotní akce byla také příležitostí oficiálně uvítat posilu vozového parku. Klíče od nové čtyřkolky Gladiator X1000 V-Twin EPS převzal velitel výjezdové jednotky Martin Dvořáček z rukou 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka, radního kraje Pavla Hečka a havlovického starosty Pavla Dvořáčka.

S financováním nové techniky za necelých 300 tisíc korun pomohl Královéhradecký kraj (130 000 korun) a obec Havlovice (70 000 korun). Zbytek částky doplatil sbor z vlastních rezerv. Nový stroj pomůže (nejen) v nepřístupném terénu.

Čtyřkolka Gladiator X1000 V-Twin EPS

Terénní čtyřkolku Gladiator X1000 V-Tvin EPS dodala firma Potok.cz

Čtyřkolka bude sloužit nejen pro záchranu osob, ale také například pro dopravu materiálu na místo požáru v náročnějším terénu, vyhledávání osob nebo pro transport pacienta. K tomuto účelu bude do konce roku pořízen přívěsný vozík - speciálně upravený právě pro transport pacienta.

Součástí nového vozu je i elektrický naviják. Vpředu a vzadu je čtyřkolka osazena pracovními LED světly, instalována jsou i výstražná světla červenomodré barvy a reproduktor se sirénou. V přední části je umístěn plechový a v zadní plastový uzavíratelný box. K čtyřkolce byla také pořízena dvojice přileb v reflexní barvě.


(bog, lto)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Libor Tohola