Čtvrtek

29. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V domově důchodců v Úpici přibylo pět nakažených klientů

17. 9. 2020

page.Name
Třetí vlna testování v soukromém domově důchodců Beránek v Úpici prokázala nákazu covidem-19 u dalších pěti klientů a také u jedné pracovnice. Celkově byla nákaza prokázána u 15 zaměstnanců a 35 klientů, z nichž tři klienti s covidem-19 zemřeli. Aktuálně nakažených koronavirem je 15 klientů a 12 pracovníků úpického domova, někteří se již uzdravili.

ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí Královéhradeckého kraje s odkazem na vedení domova Beránek Sylvie Adamcová. Ve třetí vlně bylo otestováno 71 lidí, z toho 38 klientů.

"Situace v zařízení je tedy i nadále po personální stránce stabilizována. V tuto chvíli tedy není potřeba přijímat žádná další opatření v zajištění personálu. Další kolo testování, tedy čtvrté, se uskuteční v úterý 22. září," řekla Adamcová.

Domov důchodců v Úpici má asi 70 klientů a 50 pracovníků. Zdrojem nákazy v Úpici byla podle hygieniků pravděpodobně návštěva dvou muzikoterapeutů v domově seniorů na konci srpna. Onemocnění hygienici zjistili nejprve u nich a v dalších dnech u klientů a pracovníků domova. Nemocní v domově jsou v izolaci, celý domov je v karanténě.

V Královéhradeckém kraji jsou dvě ohniska koronaviru, kromě úpického domova seniorů také krajský domov seniorů v Polici nad Metují na Náchodsku. Podle hygieniků tam byla v úterý dopoledne prokázána nákaza u dvou klientů, v zařízení je přes 60 seniorů. Dnes tam začalo testování asi 115 lidí.

Podle zástupců hejtmanství není aktuálně covid-19 v Královéhradeckém kraji potvrzen žádných jiných domovech pro seniory.

ČTK