Úterý

25. června 2024

Nyní

22°

Zítra

26°

Svátek má

Knihu fotografií Trutnovska z nebe pokřtili v letadle nad Sněžkou

15. 3. 2021

Knihu fotografií Trutnovska z nebe pokřtili v letadle nad Sněžkou 0 snímků
Dva členové skupiny Česko z nebe pokřtili nově vydanou knihu leteckých snímků Trutnovsko z nebe originálně. V letadle, přímo nad nejvyšší horou Sněžkou.

„Často křtíme na velkých akcích či v knihkupectvích, ale současná doba tomu bohužel nepřeje. Rozhodli jsme se proto zvolit jiný, atraktivnější způsob, který se navíc ke knize leteckých fotografií náramně hodí,“ vysvětlila iniciátorka křtu Blanka Imramovská.

Pilot Radek Štěrba a fotografka Alice Šplíchalová společně uvedli knihu do světa v místě, kde snímky vznikají. V kabině letadla. „Za naši posádku bych knize Trutnovsko z nebe ráda popřála spousty spokojených čtenářů, kteří díky ní poznají známá místa z jiného pohledu a třeba se tak inspirují k zajímavým výletům,“ uvedla Alice Šplíchalová.Posádka motorového větroně zároveň nafotila i zimní snímky Krkonoš v době, kdy byly prakticky liduprázdné. Jindy přeplněnou Sněžku i sjezdovky tak vystřídaly pohledy na klidnou přírodu s pár místními turisty.

„Nafotit zimní snímky není tak jednoduché, neboť ne vždy se dá vzhledem k podmínkám v nížinách vzlétnout a navíc zimní krajina tady není pořád. Jsme tedy rádi, že se to podařilo v tomto roce uskutečnit. O to zajímavější bylo, že jsme nafotili snímky, které se standardně nafotit nedají, prázdné kopce bez hromady turistů,“ popisuje Blanka Imramovská.

(pac, tz-brm)
pavel@trutnovinky.cz
Foto a Video: Česko z nebe