Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Pojede víc přímých autobusů do Hradce a na hory

4. 3. 2021

page.Name
Od neděle pojedou autobusy podle nového jízdního řádu. Trutnované díky tomu budou mít lepší spojení s krajskou metropolí, ale také s horskými středisky v Krkonoších. Informoval o tom Královéhradecký kraj.

Nové přímé spoje pojedou například mezi Náchodem a Trutnovem a mezi Trutnovem a Hradcem Králové. „Stávající nabídku spojů mezi Trutnovem a Hradcem Králové doplní další spoje tak, že od 6:20 do 18:30 pojedou z Hradce Králové každé dvě hodiny. Mezi Hradcem Králové a Dvorem Králové nad Labem tyto spoje prokládají vlaky R14 tak, že každou hodinu jede přímý spoj,“ říká krajský radní pro dopravu Václav Řehoř.

Spoje z Pece pod Sněžkou či Malé Úpy budou propojeny ve Svobodě nad Úpou se spoji Janské Lázně - Trutnov. V opačném směru například spoj ve 14:55 z Trutnova do Janských Lázní bude nově prodloužen až do Malé Úpy. Některé odpolední spoje z Trutnova budou posunuty tak, aby se časově nepřekrývaly s komerčními spoji dopravců od Prahy do Krkonoš.

Lepší spojení by od neděle měli mít také lidé z Úpicka, a to zejména kvůli cestě do práce. Ranní spoj z Úpice do Hajnice bude veden nově přes Havlovice a Libňatov, a díky návaznostem v Hajnici zajistí pro obyvatele výše zmíněných obcí pohodlné spojení na šestou hodinu do Dvora Králové nad Labem i do volanovské průmyslové zóny. Odpoledne v opačném směru je spojení zajištěno stejně.

Od Trutnova či Vrchlabí do Prahy vypraví dopravci své spoje v mírně odlišné časy. Rozsah provozu bude záviset na aktuální epidemiologické situaci, jelikož spoje jsou vedeny na ekonomické riziko dopravců.

(pac, tz-fri)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň