Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Správa KRNAP bude testovat zaměstnance při vstupu na pracoviště

3. 3. 2021

page.Name
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) zahájí plošné testování zaměstnanců na koronavirus v pátek 5. března. Tato příspěvková organizace Ministerstva životního prostředí ČR má v současnosti zhruba 240 stálých zaměstnanců. ČTK to dnes řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Správa národního parku objednala zásobu testů na celý měsíc, tedy zhruba 2000 testů. Testování bude probíhat na všech územním pracovištích Správy KRNAP.

"Nyní si obstaráváme testy, abychom od pátku mohli zaměstnance při vstupu na pracoviště testovat. Budou se testovat dvakrát týdně. Zatím to jde z našeho rozpočtu, budeme jednat se zřizovatelem o kompenzacích," řekl dnes ČTK Drahný.

Už v minulém týdnu se nechaly dobrovolně otestovat na covid-19 desítky zaměstnanců Správy KRNAP. Testování pracovníků národního parku ve Vrchlabí zajistila Střední zdravotnická škola v Trutnově.

"Testování během dvou dnů prošlo 90 zaměstnanců, dva kolegové byli pozitivní. Přistupujeme k tomu zodpovědně, snažíme se o co největší prevenci," řekl Drahný.

Správa KRNAP funguje za přísných hygienických pravidel. Hlavní budova je pro návštěvy až na výjimky uzavřena, správa při komunikaci preferuje elektronický či telefonický kontakt, jsou omezené úřední hodiny. "Máme dlouhodobě nastavené střídaní směn na klíčových pracovištích, typu ekonomická sekce. Kdo může, pracuje z domu," řekl ČTK Drahný.

Firmy nad 250 zaměstnanců musely začít s jejich testováním dnes, zaměstnanci mají povinnost se mu podrobit. Testy musejí mít velké podniky u všech pracovníků hotové do 12. března. Společnosti s 50 až 249 zaměstnanci budou muset s testováním začít v pátek a dokončit ho nejpozději 15. března.

KRNAP vznikl v roce 1963 a společně s polským parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě. KRNAP se i s ochranným pásmem rozkládá na 55.000 hektarech.

ČTK