Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Za sportem a přírodou můžeme nově po celém okrese, rozhodla vláda

18. 3. 2021

page.Name
Aktuální opatření proti šíření covidu-19 budou platit dál. Vláda je prodloužila o týden, tedy do 28. března. Jedno z mála rozvolnění se týká sportu a pohybu ve volné přírodě. Nově se budeme moct volnočasovým aktivitám věnovat po celém domovském okrese. Dosud to bylo možné jen na území obce. O změnách ve vládních restrikcích dnes informoval ministr zdravotnictví Jan Blatný.

I v příštím týdnu tak zůstane v platnosti například omezení volného pohybu osob mezi okresy. Výjimkou jsou pouze cesty do práce nebo k lékaři. Dál platí také noční zákaz vycházení od 21.00 do 4.59 hodin. Stále je rovněž povinné nosit respirátor či jinou kvalitnější ochranu dýchacích cest před nákazou koronavirem.

Změní se podmínky pro sportování. Lidé při něm mohou odložit roušky i mimo zastavěné území obce, pokud dodrží dvoumetrový rozestup od dalších lidí. Padla tedy výjimka, kterou dosud měli profesionální sportovci. Volnočasové aktivity budou od pondělí povolené po celém území okresu.

Rozvolnění veškerého pohybu mezi okresy zatím není v plánu. Novinkou je naopak povinné testování v úřadech a ve veřejných institucích s méně než padesáti zaměstnanci.

(pac, tz-mzcr)
pavel@trutnovinky.cz
Grafika: Michal Kriegler