Pátek

1. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Zoo Dvůr Králové uzavřela hospodaření roku 2020 s přebytkem 800 tisíc

30. 3. 2021

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem i přes velký propad příjmů vlivem nižší návštěvnosti z důvodu protiepidemických opatření uzavřel loňské hospodaření s přebytkem více než 800 tisíc korun. Pomohly hlavně dotace kraje a příspěvky dárců. Novinářům to dnes řekl po zasedání rady kraje náměstek hejtmana pro životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství Pavel Bělobrádek (KDU-ČSD).

Královéhradecký kraj je zřizovatelem a stoprocentním vlastníkem dvorské zoo. Kraj zoo v roce 2020 podpořil 74 miliony korun, z nichž více než 13 milionů byla finanční injekce na výpadky kvůli pandemii koronaviru. Celkově příjmy dvorské zoo v roce 2020 dosáhly téměř 221,6 milionu korun, výdaje 220,7 milionu korun.

V posledních letech před pandemií se návštěvnost dvorského safari parku pohybovala okolo 540 tisíc lidí. Vlivem pandemie a s ní souvisejících vládních opatření návštěvnost v loňském roce dvorskou zoo navštívilo o více než 90 tisíc lidí méně, což ve výsledku znamenalo propad o 30 milionů korun v tržbách.

Podle Bělobrádka existenční problémy dvorské zoo nehrozí. "Jsme připraveni pomáhat i nadále, nicméně na to sami nestačíme. Chtěl bych proto poděkovat všem dárcům, kteří zoo pomohli v loňském roce a v podpoře pokračují i letos,“ dodal Bělobrádek.

ČTK