Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

V sobotu začnou jezdit vlaky a cyklobusy do Polska

24. 6. 2021

page.Name
V sobotu zahájí letní provoz mezinárodní linky turistických vlaků a takzvaných cyklobusů přepravujících jízdní kola z měst v Královéhradeckém kraji do Polska. V provozu budou linky do konce září. Zahájení provozu umožnilo zlepšení epidemické situace, uvedl dnes radní Královéhradeckého kraje pro dopravu Václav Řehoř (ODS). Dopravu zajistí železniční společnost GW Train Regio a autobusoví dopravci CDS Náchod a AUDIS BUS.

Vlaky budou jezdit na dvou linkách, a to z Trutnova přes Královec a Lubawku do Sędzisławi a z Adršpachu přes Meziměstí a Walbřich do Wroclawi. Na lince z Trutnova budou moci cestující přestoupit na osobní vlaky ve směrech do polské Jelení Hory a Wroclawi. Turisté v Polsku jezdí například do Křešova, na zámek Książ či do železničního muzea Slezská Javořina.

Také u cyklobusů se v sobotu rozjedou dvě linky. Cyklobusy na první lince pojedou z Nového Města nad Metují přes Náchod, Kudowu Zdroj, Zieleniec, Orlické Záhoří a Šerlich do Deštného v Orlických horách. Druhá linka spojuje Náchod a Karlów.

Pro vstup do Polska je nutné mít buď potvrzení o dokončeném očkování proti covidu 19, od něhož uplynulo nejméně 14 dní, nebo potvrzení o negativním antigenním či PCR testu, od kterého uplynulo maximálně 48 hodin. Možné je také předložení potvrzení o prodělání covidu v posledních šesti měsících.

ČTK