Sobota

2. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Vyrazte na legendární pochod na Sněžku za východem slunce. Už v pátek

29. 6. 2021 Komerční sdělení

page.Name
Chcete zažít jeden z nejsilnějších a nejkrásnějších turistických zážitků, který vás doslova pohladí po srdci a budete si jej dlouho pamatovat? Domluvte se s přáteli a vyrazte společně za východem slunce na Sněžku! Tento pátek (2. 7.) odstartuje tradiční, již 45. ročník nočního výstupu na nejvyšší horu Česka. Start nočního putování je v Dolní Kalné, kde bude mezi 17 až 20. hodinou probíhat u Sokolovny registrace a start účastníků na padesátikilometrovou trasu. Po výstupu na vrchol Sněžky sejdou účastníci do Špindlerova Mlýna, odkud je zpět do Dolní Kalné odvezou autobusy.

Co na účastníky čeká zajímavého? „Je to především neopakovatelná scenérie letního východu slunce z nejvyššího místa v naší zemi, ale také skvělá atmosféra několika set účastníků, kteří každoročně na tuto zajímavou akci vycházejí. Pro někoho je to krásný přírodní zážitek, pro další pokoření osobních výzev a limitů, pro další zajímavý čas s přáteli či s rodinou,“ říká hlavní organizátor Jiří Drahoňovský z TJ Sokol Dolní Kalná.

Více informací poskytne:

Jiří Drahoňovský
tel: +420 721 621 197
www.nasnezku.wz.cz

Hlavním partnerem Nočního výstupu na Sněžku je již druhým rokem minerální voda Kláštorná Kalcia, která je přírodním zdrojem vápníku a skvěle se tak hodí jako základ pitného režimu při náročných fyzických aktivitách – turistiku nevyjímaje. „Při náročné fyzické aktivitě dochází ke ztrátám vápníku potem, proto je potřebné ho během intenzivní námahy pravidelně doplňovat, aby dobře fungovaly kosti, svaly ale i jiné důležité orgány v našem těle,“ vysvětluje MUDr. Skalská. Proto každý účastník pochodu dostane při startu na Sněžku i při příchodu do cíle lahev s minerální vodou s vápníkem. Více informací ZDE.

O Kláštorné Kalcia

Jednu z možností, jak snadno doplnit vápník, nabízí minerální voda Kláštorná Kalcia. Pochází z jednoho z nejkvalitnějších pramenů na Slovensku v Kláštoře pod Znievom a je přírodním zdrojem vápníku. Díky vápencovému podloží v Kláštoře pod Znievom, kde vyvěrá z hloubky 231 metrů, je její celková mineralizace 1 840 mg/l s obsahem vápníku 287 mg/l. Kláštorná Kalcia tak může doplnit chybějící vápník při zvýšené tělesné či psychické námaze. Volná forma vápníku v minerální vodě je pro jednoduché vstřebávání v trávicím systému ideální. Unikátní lahev s nápaditým designem je vyrobena ze 100 % rPET, tedy z recyklovaného plastu. V Česku je aktuálně dostupná v sycené a jemně sycené verzi, v baleních 1,5 a 0,5 l.

www.klastorna.cz


O skupině Kofola

Skupina Kofola je jeden z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů s jedenácti výrobními závody na pěti evropských trzích. Celkově zaměstnává téměř 2 000 lidí. 

Do produktového portfolia skupiny v ČeskoSlovensku patří tradiční kolový nápoj s originální recepturou Kofola, pramenitá voda Rajec, minerální voda Kláštorná Kalcia, řada sirupů Jupí, hroznový nápoj Vinea, dětské nápoje Jupík, energetický nápoj Semtex a další tradiční československé značky Chito, Top Topic a Citro Cola. V licenci vyrábí a distribuuje Royal Crown Colu a Oranginu. V únoru roku 2013 se Kofola stala výhradním distributorem značky Evian pro Českou a Slovenskou republiku a v říjnu 2013 oficiálním distributorem tradiční minerální vody z léčivého zdroje Vincentka pro české maloobchody a gastronomii. Od začátku roku 2015 Kofola exkluzivně distribuuje v České republice a na Slovensku produkty společnosti Rauch. Nejnovějšími přírůstky do nápojového portfolia na československém trhu jsou řemeslné cidery a limonády F.H.Prager a tradiční české minerální vody Ondrášovka a Korunní. 

Do skupiny Kofola patří i síť UGO, která v ČeskoSlovensku provozuje Freshbary a Salaterie, dále pak LEROS, tradiční český výrobce směsí z léčivých rostlin. V roce 2017 Kofola koupila polského výrobce ovocných a bylinných produktů Premium Rosa. Poslední akvizicí tohoto voňavého pilíře skupiny Kofola je společnost Espresso, která už přes dvacet let přináší na český trh nejen špičkovou kávu Café Reserva, ale i prémiové cejlonské čaje Dilmah. 

V roce 2015 se členem Skupiny stala slovinská společnost RADENSKA. Portfolio tradičních značek minerálních vod Radenska, ovocných nápojů Ora a Oaza bylo od roku 2016 doplněno o oblíbené chorvatské značky nápojů Nara,a Inka. Společnost RADENSKA je výrobcem a distributorem nápojů Pepsi, Mirinda a 7Up pro slovinský, a od 2016 i chorvatský trh. V roce 2016 Skupina Kofola koupila chorvatského výrobce minerálních vod Studenac.