Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Domov sv. Josefa pořádá jubilejní Svatoanenské zahradní slavnosti

21. 7. 2021

page.Name
Svatoanenské zahradní slavnosti jsou opět tady! V letošním roce slaví v Domově sv. Josefa v Žirči významné jubileum, a sice již 20 let pomoci lidem s roztroušenou sklerózou. Celá akce je provázena myšlenkou odstranění pomyslných bariér mezi světem zdravých a hendikepovaných jedinců. Tradičně se tyto slavnosti konají v krásném žirečském areálu, a to již tuto sobotu od 10 hodin.

Chcete-li prožít pohodový prázdninový den s rodinnou atmosférou, spoustou kultury a stánků s lidovými řemesly, vydejte se v sobotu na jedinečné místo, kde se snaží o zpříjemnění života nemocným, jimž lidé z Domova sv. Josefa chtějí poskytovat služby i skutečný domov.

A na co se můžete těšit?

Areál po náročném roce opět ožije pestrým programem. Hned na úvod můžete zavítat na poutní mši svatou v kostele sv. Anny, celebrovanou Janem Pasekou, generálním vikářem královehradecké diecéze, která bude doprovázena souborem La Bilancetta.

Pořadatelé vám poté představí středověká řemesla, kde se dozvíte jedinečné informace od dob středověku až po 19. století a uvidíte mistry z celé republiky v dobových oděvech.

20. Svatoanenské zahradní slavnosti

Kdy: sobota 24.7. v čase 10:00 – 19:00
Kde: Domov sv. Josefa, Žireč 1, Dvůr Králové nad Labem
Vstupné: Výtěžek z těchto slavností putuje na dofinancování terapeutické péče v Domově sv. Josefa a napomůže tak k lepší soběstačnosti lidem s roztroušenou sklerózou.

plné: 190 Kč
snížené: 80 Kč
rodinné (2 dospělí + max. 5 dětí do 15 let): 450 Kč
ZTP (vč. doprovodu): zdarma

Pořadatelé: Domov sv. Josefa, Areál Žireč a Bylinková zahrada Josefa Kamela

Jaké by to však byly slavnosti, kdybyste nepotkali stánky s úžasnými ručně dělanými výrobky. Opět můžete narazit na řemeslný jarmark plný skvělých výrobků a dobrot – nemusíte se bát, o hlad i žízeň bude postaráno. Můžete zajít do kavárny, vinárny či se zastavit u ochutnávky sirupů Camellus z Bylinkové zahrady. Neminou vás ani soutěže, komentované prohlídky celého areálu a různé workshopy.

Nebudou chybět ani skvělé hudební kapely Hradišťan & J. Pavlica, Voxel & spol., Quantum Minoris nebo Grošáci. Jako každé slavnosti si budou zájemci moci vyzkoušet jízdu na koni, dřevěný kolotoč nebo středověkou střelnici. Na náměstí uvidíte historické tance a zpěvy skupiny Barunka z České Skalice a spoustu dalších... Na své si přijdou děti i dospělí. Programem vás provede moderátor Josef Mádle.

(bog, tz-bvo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš