Pondělí

27. května 2024

Nyní

19°

Zítra

15°

Svátek má

Po koupání v Dolcích by se lidé měli osprchovat čistou vodou

22. 7. 2021

page.Name
V hradeckém kraji je voda ke koupání v pořádku s výjimkou Stříbrného rybníku v Hradci Králové a koupaliště Dolce u Trutnova. Po koupání na obou místech by se lidé měli osprchovat čistou vodou. Vyplývá to z dnešních informací na webu Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové.

Podle rozborů je voda v pořádku a bez omezení koupání v přírodním koupališti Dachova u Hořic, ve Wake Parku Plačice na okraji Hradce Králové i v přírodním koupališti Vejsplachy ve Vrchlabí. Tam byly vzorky odebrány v pondělí 19. července. Hygienici minulý týden zkontrolovali také nádrže ke koupání v Sobotce, Mladých Bukách a vodu v Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem, I tam byla voda vhodná ke koupání.

"Na všech umělých koupalištích v kraji je voda ke koupání vyhovující," uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách. Jinde není kvalita vody monitorována, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí.

ČTK
Foto: Miloš Šálek