Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

Svátek má

Starostka Mladých Buků odmítla návštěvu ministryň z hnutí ANO

13. 7. 2021

page.Name
Starostka městysu Mladé Buky Lucie Potůčková (STAN) odmítla návštěvu ministryň pro místní rozvoj Kláry Dostálové a financí Aleny Schillerové z hnutí ANO. Členky vlády se podle ní chtěly přijet podívat na opravenou základní školu. Starostka za tím vidí snahu zviditelnit se před říjnovými sněmovními volbami, což ale Dostálová dnes ve Sněmovně odmítla.

Mladé Buky nechaly v letech 2016 až 2020 v základní škole vybudovat odborné učebny pro výuku přírodních věd, praktických činností, informačních a komunikačních technologií. Podle informací na webu ministerstva pro místní rozvoj na projekt za 35 milionů korun poskytla Evropská unie dotaci 29,5 milionu korun.

Plánovanou návštěvu Dostálové a Schillerové starostka odmítla. "Nene, děvenky, sami jsme jako obec postavili, sami jsme zařídili a děkovat budem pouze EU directissimo. Škola je přes léto zamčená a vetřelce do ní nepouštíme," uvedla na twitteru. Potůčková je starostkou Mladých Buků od roku 2014, letos kandiduje ve sněmovních volbách za koalici Pirátů a Starostů.

Ministryně Dostálová dnes odpoledne na tiskové konferenci ve Sněmovně uvedla, že má na starosti vyjednávání pravidel pro administraci nového programového období Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), proto má za logické, že chtěla jednat se starosty, kteří uskutečnili své projekty.

"Pokud paní starostka k tomu má takovýto přístup, tak já samozřejmě budu ráda mluvit s jinými starosty. Určitě jí nechci přidělávat vrásky, takže o Mladých Bukách nebudu vědět nic a nemůžu ty věci promítnout do dotační politiky státu," řekla ministryně. Debata podle ní neměla mít nic společného s volební kampaní.

ČTK
Foto a Video: Východočeská TV V1