Neděle

16. června 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

Královédvorskou zoo od pondělí navštívilo asi 6000 lidí

18. 4. 2021

page.Name
Do venkovních areálů Safari Parku Dvůr Králové nad Labem od začátku týdne přišlo do dnešního odpoledne téměř 6000 návštěvníků. Zoo to pokládá za velmi dobrou návštěvnost i vzhledem k tomu, že po celý týden panovalo chladné počasí a občas pršelo.

Nejvíce lidí přišlo v sobotu a v neděli. Například za sobotu návštěvnost přes ne úplně pěkné počasí činila 2187 lidí. Od pondělí do pátku přišlo dohromady 2056 lidí, z nichž většinu tvořily maminky s malými dětmi. O víkendu do zoo vyrazily celé rodiny a ve velké míře i dvojice mladých lidí.

„Přibližně čtvrtinu návštěvníků tvořili permanentkáři, čtvrtina si koupila vstupenky u poklady a polovina on-line na internetu. Na návštěvnosti bylo vidět, že se lidé do zoo po odmlce těšili," řekla mluvčí zoo Zuzana Boučková.

V jeden okamžik může být v rozsáhlém areálu safari parku až 3000 návštěvníků. Odpovídá to dvacetiprocentní kapacitě areálu, jak pro znovuotevření zoologických zahrad stanovila vláda. Kapacitu může zoo kontrolovat pomocí elektronického systému vstupného. Loni v dubnu byl safari park kvůli covidovým restrikcím uzavřený. Nyní má zoo otevřeno od 9 do 17 hodin.

Ceny zoo stanovila stejné pro on-line prodej i pro prodej na pokladnách. Dospělý platí 95 korun a děti 50 korun. Děti do tří let mají vstup zdarma, jiné slevy nejsou. V zoo jsou otevřené pouze venkovní prostory, zavřené jsou pavilony, galerie i obchod. Občerstvit se lidé mohou u tří výdejních okének.

K vidění jsou za každého počasí například lvi, gepardi, štětkouni, hyeny, surikaty, servalové, fenci, psi ušatí, želvy obrovské, plameňák růžový, mnoho druhů kachen, kozy, ovce, osli, ibis hnědý. Při pěkném počasí je vidět fosa, medojed, levhart, karakal, gueréza, šimpanzi, gorily, bongo, nosorožec dvourohý i širokohubý, prasata savanová, sloni, orangutan, kočkodan. Ve venkovních výbězích se střídají ve výběhu u vodních světů s antilopami vranými buvolec běločelý, kudu malý a gazela dama.

ČTK
Foto: Jan Bartoš