Neděle

14. dubna 2024

Nyní

12°

Zítra

Svátek má

První čápi už obsadili hnízda v Bohuslavicích a Mladých Bukách

1. 4. 2021

První čápi už obsadili hnízda v Bohuslavicích a Mladých Bukách 0 snímků
Na komín Kary v Bohuslavicích se dnes o půl čtvrté odpoledne vrátil čáp. Přílet zachytila kamera. O pouhých šest minut později se objevil další čáp na hnízdě v Mladých Bukách. Na očekávaný přílet upozornil zdejší meteorolog a nejpilnější místní pozorovatel čápů Tomáš Prouza.

Přistání na bohuslavickém komíně označil za návrat pána a krále Bohouše, který na místě hnízdil už loni. „Pozdravil, jak se při návratu domů sluší a patří. Zaklapal a pořádně roztáhl křídla. Není sporu o tom, že se jedná opravdu o Bohouše. Jeho suverénní chování i vzhled ho jasně identifikují,“ upozornil.

Kamery rovněž zachytily drobné opravy, které na hnízdě Bohouš prováděl. A také jak zhruba na hodinu odletěl za potravou, a pak se vrátil. Nyní zřejmě čeká na návrat jeho loňské čapí partnerky Bohunky. „Snad Bohunka dorazí nejpozději během soboty, než se počasí definitivně pokazí,“ uvedl Prouza.

 

Bohuslavický čáp podle pozorovatele možná cestoval společně s čápem Bukáčkem. „Ten se na hnízdě v Mladých Bukách objevil o pouhých šest minut později. Oba čekají na své partnerky,“ dodal Tomáš Prouza.

Pokud chcete sledovat dění na karáckém komíně detailně, můžete číst Prouzův deník nebo kroniku na webové stránce www.capibohuslavice.czPavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: capibohuslavice.cz; Humlnet.cz, Lukáš Ronge