Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Další omezení v dopravě, k opravám na Výšince přibydou práce v Pilníkově

13. 5. 2021

page.Name
Na dvou klíčových tazích do Trutnova se nyní musí motoristé obrnit trpělivostí. Silničáři se pustili do nezbytných oprav, takže v některých místech dochází k omezení dopravy.

V pondělí začaly opravy na silnici ze Dvora Králové nad Labem, v místě označovaném jako Výšinka. Zatím kvůli tomu byl mezi křižovatkami na Kohoutov a Hajnici uzavřený pouze jeden jízdní pruh a dopravu řídily kyvadlově semafory. V sobotu a neděli ale bude situace jiná.

„Úsek bude uzavřen pro veškerou dopravu a pro autobusy budou platit výlukové jízdní řády. Objízdná trasa po dobu úplných uzavírek pro osobní a autobusovou dopravu povede přes Kohoutov a Hajnici, pro nákladní dopravu nad 3,5 tuny přes Jaroměř a Náchod,“ uvedlo vedení Ředitelství silnic a dálnic.

O víkendu se tím pádem změní i trasy linkových autobusů mezi Trutnovem a Dvorem Králové. Změní se tím pádem i odjezdy autobusů a upravená bude i jejich jízdní doba, a to včetně turistických spojů z Malé Úpy a Pece pod Sněžkou do Dvora Králové nad Labem k vlaku. V pondělí už bude úsek na Výšince opět průjezdný kyvadlově v jednom pruhu.

Silničáři na místě opravují čtyři propustky, tedy malé tunely, které slouží k vedení vody pod úrovní koruny cesty či pod náspem. Oprava skončí v závěru srpna. Částečná uzavírka na Výšince potrvá do konce června, upřesnilo vedení Ředitelství silnic a dálnic.

UZAVÍRKY V REGIONU
NA VÝŠINCE (potrvá do 30. června)
- po celou dobu jako částečná, tedy s omezením v jednom jízdní pruhu
- se dvěma vloženými úplný uzavírkami 15. a 16. května, a 5. a 6. června
- opravy budou stát přibližně 5,5 milionu korun bez DPH

V PILNÍKOVĚ (potrvá do 14. listopadu)
- po celou dobu jako úplná uzavírka; začne v pondělí 17. května
- opravy budou stát přibližně 63,3 milionu korun bez DPH

VE ZLATÉ OLEŠNICI
- do 17. října jako úplná uzavírka; jako částečná do 14. listopadu

V BERNARTICÍCH
- od 31. května do 5. září, po celou dobu úplná uzavírka.

Další stavební práce začnou v pondělí 17. května v Pilníkově. Na hlavním tahu z Jičína chtějí silničáři opravit asfalt a čtyři mosty mezi Volanovem a Pilníkovem. Vozovka je v některých místech narušená nebo dokonce propadlá, jsou v ní vyjeté koleje. „Práce si vyžádají uzavírku silnice I/16, během které budou řidiči využívat značené objízdné trasy. Dokončení celé akce plánujeme na listopad letošního roku,“ upozornili.

Objízdná trasa pro osobní dopravu povede obousměrně přes Hostinné, Rudník, Mladé Buky a Trutnov. Nákladní doprava využije trasu dále přes Vrchlabí. „K zajištění místní dopravní obslužnosti budou v místě opravovaných mostů vybudována mostní provizoria,“ dodalo Ředitelství silnic a dálnic.

Opravy v pondělí 17. května začnou také na tahu k polským hranicím. Ve Zlaté Olešnici silničáři plánují opravu vozovky a počítají přitom s úplnou uzavírkou silnice. V Bernarticích se chystá oprava mostu, rovněž s úplným omezením dopravy.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ŘSD Královéhradeckého kraje