Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Dvorská zoo posunula otevření safari kvůli chladnému počasí na 15. května

4. 5. 2021

page.Name
Safari Park Dvůr Králové nad Labem posunul kvůli chladnému počasí otevření areálů afrického a lvího safari o týden na 15. května z původně plánovaného 8. května. V africkém a lvím safari návštěvníci projíždějí mezi zvířaty vlastními vozy. ČTK to řekla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v regionu.

Otevřením areálů safari s volně žijícími zvířaty v zoo tradičně začíná hlavní návštěvnická sezona. Pokud se nezmění epidemická opaření, budou moci lidé africké a lví safari navštívit od 15. května pouze vlastními automobily. Jízda větších skupin lidí po safari takzvanými safaribusy či afrikatrucky zatím nebude možná.

Loni zoo areály safari otevřela 27. dubna a předloni již 19. dubna.

Zatím má zoo od 12. dubna otevřený pouze venkovní areál pro pěší. V něm podle vládních nařízení může být kapacita zaplněna nejvýše z 20 procent, což odpovídá 3000 lidem v jeden okamžik. Pavilony jsou nyní kvůli epidemickým nařízením stále zavřené. Loni byly kvůli epidemii pavilony zavřené do 25. května.

V africkém safari o rozloze asi 30 hektarů lidé projíždějí mezi desítkami volně žijících zvířat. Největší stáda tvoří antilopy, zebry, pakoně. V areálu safari lidé uvidí mnoho letošních přírůstků, především antilop. Zatím se ve Dvoře Králové narodilo asi 100 antilop ve zhruba 15 druzích.

ČTK